עיפות מהסמארטפון

יום ג', 21 באוגוסט 2018
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
אנליסטים מציינים כי אחרי שנים של צמיחה משתוללת, שוק הטלפונים החכמים העולמי מאט ויתכן כי הצרכנים, מחכים לתכונות חדשות. אלה חדשות רעות עבור ענקי הטכנולוגיה, כולל אפל, סמסונג אלקטרוניקס ושות ', כמו גם המתמודדים הסינים כולל Xiaomi קורפ, Oppo, Vivo ו- Huawei טכנולוגיות ושות'
 
עם זאת בעוד התעשייה הפסיקה לגדול , זהו עדיין חלק חיוני של הכלכלה העולמית עם מכירות הטלפון החכם שהגיעו  ל- 458,000,000 $ בשנת 2017.
 
 מה הניע את הצמיחה עד כה?
תערובת של טכנולוגיה ודמוגרפיה. כאשר ה- iPhone הראשון פגע בשוק, הוא השתמש ברשתות אלחוטיות קיימות, שרובן עדיין היו בסטנדרטים של הדור השני, אלה שמפעילים טלפונים בעלי תכונות ישנות.
כשהרשתות האלחוטיות עברו לרשתות של הדור השלישי והרביעי, בדרך כלל מציעים מהירויות גבוהות בהרבה להורדת סרטונים, אפליקציות ותכנים אחרים, היתה נטייה טבעית לצרכנים לשדרג. הספקים גם חידשו בסגנון דרמטי יותר, כגון הוספת טכנולוגיית טביעת אצבע, מצלמות משופרת, מסכים בהבחנה גבוהה, עוזרי דיגיטליות ותצוגות גדולות יותר כדי לפתות את הצרכנים להיכנס למודל האחרון.
 
גורם מפתח נוסף היתה הדמוגרפיה, כאשר מדינות כמו סין והודו הפכו מתועשות. זה הגדיל את ההכנסות ומאות מיליוני הצרכנים  מצאו את עצמם מסוגלים להרשות לעצמם טלפון חכם, ויכולים לקבל את החיבור הראשון שלהם לאינטרנט.
 
 אז למה הוא האטה בצמיחה?
חברת היעוץ  IDC יחד עם סוכנות בלומברג מציינים כי היום  ישנם חידושים טכנולוגיים מעטים.
המצדיקים מחיר של 800 דולר ויותר.
המסכים כיום יציבים יותר, הספקים מציעים יותר כוח עיבוד, סמארטפונים באים עם קיבולת זיכרון גדולה יותר. אך זה אינו מספק את השוק הרחב..
המצב הוא שכיום אין מאגר עצום של ביקוש שלא נוצל. כך גם במדינות המערב, שבהן הטלפונים החכמים הגיעו לרמות הרוויה. אמנם יש עדיין גרעין של משתמשים אשר יהיה על הקו כל ספטמבר עבור iPhone החדש, אך רבים יותר שמחים להישאר עם המכשיר שלהם עד שזה יפסיק לעבוד.
 
מה לגבי העתיד?
IDC צופה שהשוק ייסוג  ב-2018, אם כי רק ב -0.2%, שייראו שתי שנים רצופות של ירידות. פיגור זה יהיה מונע על ידי סין, שם הביקוש נופל עם סימני הרוויה
החל משנת 2019 צפוי הגידול לצמוח, אך בקצב שנתי מתון של כ -3%, שימשך עד 2022, לפי נתוני IDC.
 
ובכל זאת מה יידרש כדי להפוך את הדברים מסביב?
ההנפקה של 5G אמורה לעזור לספק דחיפה כאשר הצרכנים מחפשים להשיג מכשירים שיכולים להוריד סרט באורך מלא תוך שניות.
 
IDC צופה כי מכשירי 5G מסחריים יופיעו במחצית השנייה של 2019 עם עלייה משמעותית יותר בשנת 2020. בעוד שסין ברוויה עדיין יש שיעורי חדירה חכמים נמוכים בהודו, במזרח התיכון, באפריקה ובאמריקה הלטינית, יותר ממחצית אוכלוסיית כדור הארץ. מחכה לחידושים חדשים סבירים.
 
סמסונג פועלת לקראת הצגת  מסכים מתקפלים במציאות, והפיכת מכשיר לטאבלט, קפיצת מדרגה בטכנולוגיית הסוללה היא עוד שינוי שיכול למשוך משתמשים.
 
נמאס החיפוש המעייף  עבור שקע חשמל ומחפשים הטענה נוחה יותר.
אמנם המציאות המוגברת והווירטואלית עשו בינתיים רק הופעות מצומצמות בסמארטפונים, אך כאשר המעבדים מקבלים יותר עוצמה, ההזדמנויות לתוכן ולתכונות חדשות עשויות לעורר ביקוש
 
אולי....