לקראת החזרה לחיים של המשקפים החכמים

יום ד', 18 ביולי 2018

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

באחרונה שוב שקפיים חכמים נכנסים לתמונה.

רבים  זוכרים את הכישלון של משקפי גוגל "google glasses" לפני כמה שנים.

אבל עתה  שוב יש דגש על שימושים חכמים...

מדובר בעיקר בפעולות בקרה ניידת במפעלים, מחסנים ומרכזים לוגיסטיים שהם הנהנים המיידים העיקריים מחזרת המשקפיים החכמים. משקפיים חכמים הינם עבור פעילויות שבהם עלויות ההשבתה גבוהות ושבהן יעילות תפעולית הינה בעדיפות עליונה.

הדור הבא של המשקפיים החכמים ישלב בתוכו מצלמת וידאו, מציאות רבודה, מיקרופון וסורק ברקוד. השילוב של כל הטכנולוגיות האלה יחד עם מכשיר קל משקל, לביש, נייד ודיבורי יצליח למזער באופן משמעותי את הסיכון בהשבתה.

הרכבת המשקפיים תאפשר אפילו לטכנאי לא מנוסה, הנמצא באזור התקלה, לבצע את התחזוקה הנדרשת באופן מידי בעזרת טכנאי מנוסה מרחוק. בעזרת חיבור Wi-Fi  או Bluetooth, הטכנאי המנוסה, ממקומו המרוחק רואה מה שהטכנאי באתר רואה וכך הוא יכול להנחות את ביצוע התיקון על ידי שימוש במציאות רבודה וקול. הספקים משווים את הממשק ל-FaceTime  של iPhone.

מציינים כי השילוב של ביצוע פעולות ב"ידיים חופשיות" וגישה למידע חיוני לתחזוקה והדרכה הוא ערך רב, ההחזר על ההשקעה הינו אמיתי ומהיר. יש יצרנים שמציינים שאת עלות המשקפיים ועלות דמי השירות מכסים באירוע אחד. אחרים אומרים קצת יותר, אבל כולם מסכימים שההחזר ההשקעה אינו יותר משנה.