הזדמנות לחברות ישראליות – פורסם מכרז לערים חכמות בהודו

יום ד', 28 בנובמבר 2018

 

מאת דנה נהרי , נספחת כלכלית-מומבאי, הודו

 
פימפרי צ'ינשוואד, השוכנת במערב הודו, פרסמה מכרז לפתרונות ישראלים הקשורים לפיתוח ערים חכמות.
 
בשנים האחרונות נקט הממשל ההודי במספר יוזמות משמעותיות, אשר נועדו להצעיד קדימה את כלכלת הודו.
יוזמות אלה כוללות מספר לא מבוטל של פרויקטים גדולים, הכרוכים בביצוע השקעות של מאות מיליארדי דולרים, ומהווים כר פורה לשיתופי פעולה עם גורמים זרים. בין פרויקטים אלה ניתן למנות הקמת ערים חכמות.
 
בחודש יולי 2015 נחנכה תוכנית ממשלתית להקמת 109 ערים חכמות ברחבי הודו. על התוכנית אמונים ראש הממשלה מודי והשר לפיתוח עירוני בממשלתו, והיא כוללת גם שיקום ושיפור המודרניזציה של 500 ערים נוספות ופיתוח אורבני של ערים בעלות פוטנציאל תיירותי. חזונה של התוכנית כוללת בעיקר חידוש תשתיות, פתרונות תחבורה, שיפור משק המים והאנרגיה והגברת הביטחון האישי בערים. תוכנית זו צפויה להאיץ את תהליכי העיור המוגברים המתחוללים בהודו בעשרות השנים האחרונות, ולתרום להפיכתה של הודו למדינה תעשייתית-מודרנית.
 
העיר פימפרי צ'ינשוואד, סמוכה לעיר "פונה" ונמצאת במחוז המערבי של הודו, כ-136 ק"מ לכיוון דרום מערב מומבאי. זוהי עיר מודרנית המתפתחת לעיר תוססת כלכלית, ורשמה הישגים במתן תשתיות ושירותים עירוניים.
לכן הממשלה החליטה לכלול את העיר בתוכנית לטרנספורמציה עיור חכם, והגדירה מחדש את העיר כיעד אטרקטיבי לעסקים, איכות חיים, ושיפור התשתיות של העיר.
 
פימפרי צ'ינשוואד מחפשת פתרונות ומכרזה פתוח לשילוב אינטגרציות עבור אספקה, הטמעה, O&M של פתרונות חכמים,
מועד אחרון להגשת המכרז הינו ב-12 לדצמבר 2018.
 
לחצו כאן על הקישור לעלון הרשמי של המכרז "ערים חכמות" בעיר פימפרי צ'ינשוואד.
 
לפרטים נוספים ניתן לפנות אל צוות הנספחות הכלכלית במומבאי במייל: mumbai@israeltrade.gov.il