תחנות אוטובוס חכמות בדרך אליכם

יום ב', 18 בפברואר 2019

 

 

מאת משה שלו עורך ראשי SofrtNews

אולי סוף סוף יבוא הקץ על הבלגן אי הסדרים וחוסר מידע הקשור בתחנות האוטובוסים של מה שמכונה "התחבורה הציבורית".

חברת ISR Techמתמחה בפתרונות לתחבורה ציבורית מתקדמת, שילוט דיגיטלי במרחב עירוני ומידע אינטראקטיבי לתחבורה הציבורית. החברה, בשילוב עם הרשויות ושותפים עסקיים מתמחה בהנגשת התחבורה הציבורית לציבור דרך שילוב של טכנולוגיות תצוגה אינטראקטיבית, שירות לפי דרישה ופתרונות לבעלי מוגבלויות תושבים ותיירים, והכול בטכנולוגיה מתקדמת.הפיתוחים יוצגו ביריד החדשנות האורבנית של ועידת השלטון המקומי – MUNI-EXPO

מנהלי החברה מציינים כי "כולם מדברים על עולם התחבורה העתידני, חברת ISR לתחבורה ציבורית חכמה, כבר שם. החברה מביאה את השילוט האינטראקטיבי המשלבת מידע בזמן אמת ומשנה את כללי המשחק בכך שהיא מאפשרת לנוסעים לחזות את צפי הגעת האוטובוס או לקבל מידע והכוונה כיצד להגיע ליעד מבוקש.בשילוט האינטראקטיבי במרחב העירוני, למשל, כשאדם עיוור, קשיש או מוגבל מתקרב לתחנה יש לו אפליקציה נגישה שבאמצעותה הוא יכול לשמוע את הנתונים על האוטובוסים שאמורים להגיע בדקות הקרובות, ולבחור את הקו המתאים לו. המערכת שולחת הודעה לנהג שבעל המוגבלות מחכה לו בתחנה ולמעשה סוגרת  מעגל. לא רק שבעל המוגבלות מודע להגעת האוטובוס, גם הנהג יודע שיש מישהו שממתין לו.

פונקציה נוספת שהחברה מציעה היא האפשרות לנתר את הדרישה ברמת תחנה, שכונה או יישוב. הניתור מתבצע על פי זיהוי כמות בעלי טלפון ניידבאוטובוס ובתחנות, אימות הנתונים דרך מערכות ספירת נוסעים אותם ISR מספקת והצלבה עם נתוני מכירות וולידציות רב קו באוטובוס. ISRפיתחה ומספקת מגוון דרכים להזמנת שירות כולל אפליקציות שונות המאפשרות הזמנת שירות אל או משכונה, ישוב או הרכבת, רישום לנסיעות קבועות ותשלום מראש על נסיעות. יכולות אלו הן אבן דרך ראשונה וחשובה בהכנת השטח לפתרונות יעילים המשלבים אוטובוסים חשמליים ואוטונומיים עליהן עובדת ISRבימים אלו.

פתרונות אלו, בשילוב עם מערכות נוספות דוגמת עדיפות לתח"צ ברמזורים, ישדרגו את יעילות התחבורה הציבורית, יפחיתו את כמות המזהמים ועומסי התנועה במרחב העירוני, ישדרגו את רמת השירות לנוסע ואת חווית הנסיעה.

הנוסע ייהנה מרמת בטחון גבוהה באיכות השירות מצד אחד, הרשויות ייהנו ברמת שביעות רצון גבוהה של התושבים מצד שני והחברה המפעילה את השירות לא תבזבז משאבים יקרים על נסיעות שאינן יעילות או נדרשות."

מעבר לצד התחבורתי, לחברה יש שלטים אינטראקטיביים  לאירועי תרבות במקומות שונים בארץ- כמו שוהם נתניה ורעננה, השלטים נשלטים בצורה אינטרנטית וגם אזרחים יכולים להעלות בהם מידע.  את השלטים סולריים בתחום התחבורה כבר ניתן לראות כמעט בכל עיר ברחבי המדינה.

 

ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPOתתקיים ב-27-28 בפברואר 2019, ב-EXPO-TLV, גני התערוכה בתל אביב.