מגיפת הסמארטפון מתרחבת עם הגיל

יום א', 10 בספטמבר 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

eMarketer מעריך כי 78.9% מבני 12 עד 17 בארה"ב יהיו משתמשי טלפונים חכמים השנה. זה מעמיד אותם ברמת האוכלוסייה הבוגרת, שעבורה חדירת הטלפון החכם צפויה להיות 77.1% השנה. המחקר מציין כי בני נוער צעירים עדיין מפגרים במקצת  במונחים של חדירת הטלפון החכם.
 
בני נוער מבוגרים יותר נוטים יותר מאשר בני נוער צעירים לטלפון חכם, והחדירה גבוהה יותר מעל גיל 12.
סקר שנערך על ידי מרכז Associated Press-NORC לענייני ציבור ומחקר זיהה 89% מהילדים בני 13 עד 17 בארה"ב כמשתמשים בסמארטפון.
 
כלומר, ככל שהטלפונים שרוכשים ההורים הפכו יותר ויותר לטלפונים חכמים - הגיל שבו צעירים מתחילים לקבל טלפון חכם יורד.
 
בדו"ח שפורסם ב- March 2017 על ידי Google ThinkPad (על סמך סקר אוגוסט 2016 של משתמשי אינטרנט בארה"ב על ידי Ipsos), המשיבים מגיל 13 עד 17 שיש להם טלפונים חכמים דיווחו כי הם מקבלים את הראשון שלהם בסוף גיל של 12. 
 
ברגע שהם מקבלים טלפון חכם, בני נוער  הסטריאוטיפים  מאוד קשורים אליו.
 
סקר YouGov בחודש מאי 2017 חשף זאת כאשר הוא שאל בני 13 עד 17 בארה"ב כמה זמן הם יכולים ללכת בלי להשתמש בסמארטפון שלהם. כמעט 4 מתוך 10 אמרו שהם לא יכלו להפרד  מהמכשיר אפילו יום אחד.
 
מצלמת הסמארטפונים הפכה למרכזי האינטראקציה החברתית של בני הנוער, כפי שהיא משתקפת בעלייה של פלטפורמות ממוקדות מצלמה כמו Snapchat ו- Instagram. בני הנוער לא נטשו את פייסבוק, אבל הזמן והאנרגיה הרגשית שהם משקיעים בה ירדו. וחדירה של פייסבוק בקרב בני הנוער בארה"ב נמצאת על מסלול מעט כלפי מטה.
 
השימוש הנרחב של בני הנוער בסמארטפונים עבור רשתות חברתיות הוא כהיקף ההתקשרות הכוללת שלהם עם מדיה רב-קישורית.
eMarketer מעריך כי 70.8% מבני 12 עד 17 בארה"ב ישתמשו ברשתות חברתיות לפחות פעם בחודש  השנה - מרביתם הרבה יותר.