סוני שוברת את השוק

יום ב', 3 באפריל 2017
גם משתמשי הסמארטפון בישראל יכולים  להנות מההוזלה הצפויה של מכשירי סוני.
הם מהווים הוכחה כי מחיר מכשיר סמארטפון לא צריך להיות 4000 שקל ויותר כפי שגובים "הגדולים" ומשתמש ממוצע יכל להנות  במחיר נוח הרבה יותר 
 
בעקבות בקשת אלקטרה מוצרי צריכה מפיצת Sony mobile בישראל, אישרה הנהלת קונצרן הענק היפני להוריד בעשרות אחוזים את מחירי הסמארטפונים של Sony, המשווקים כיום ושעתידים להגיע לארץ בשנה הקרובה, זאת במטרה להתחרות בדגמי הסמארטפונים של המותגים המובילים בשוק. 
עם זאת, עדיין  תעמוד מול סוני שורה של מתחרים סיניים המציעים מכשירים דומים במחיר נוח מאד.
 
זאב קלימי מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה: "מדובר בבשורה של ממש לצרכן הישראלי. אנו מברכים על ההחלטה של Sony Mobile המשתלבת עם התוכנית האסטרטגית של אלקטרה מוצרי צריכה להעצים את הפעילות שלנו בתחום הסלולר והתקשורת. אנחנו רואים במהלך צעד בונה אמון ביננו  לבין התאגיד הבינלאומי".
 
לאור החלטה זאת החל מה- 2.4.17 יוזלו בצורה משמעותית דגמי הסמארטפונים של Sony המשווקים בחנויות חברות הסלולר ברחבי הארץ ואצל המשווקים. כך למשל, מחירו המומלץ לצרכן של דגם
E5 Xperia ירד לראשונה מתחת לרף האלף שקלים ויעמוד על 949 שקל (במקום 1,250), דגם הביניים Xperia XA יוזל ב- 300 שקל ויעמוד על 1240 שקל, מחירו של דגם Xperia X יהיה 1,899 (במקום 2,090 שקל) ודגם הפרימיום Xperia XZ יוזל בכ- 500 שקל ומחירו יעמוד כעת על 2,749 שקל בלבד.
 
מדיניות התמחור החדשה של Sony תחול גם על דגמים נוספים שעתידים להגיע לישראל בחודשים הקרובים ובמרכזם דגם Xperia L1, Xperia XA1 ודגם Xperia XZ Premium שזכה לאחרונה בתערוכת הסלולר בברצלונה בפרס הנחשק "הסמארטפון הטוב ביותר בתערוכה". שלושת הדגמים יושקו בישראל ברמות מחיר, שלראשונה מזה שנים, יהפכו את הסמארטפונים של Sony לאטרקטיביים ביותר בקטגוריה אל מול המתחרים המקבילים כמו סמסונג, LG ואייפון.