בצל הקורונה, פרויקט התמחות ייחודי יחל בקיץ הקרוב

יום ב', 4 במאי 2020

 

ארגון אונוורד ישראל (Onward Israel), יפעיל הקיץ, בצל הקורונה, פרויקט ייחודי של תכניות התמחות מרחוק. הארגון פועל להבאת צעירים לישראל לתכניות התמחות מקצועית, ובאמצעותו מגיעים לישראל מדי שנה כ- 3000 מתמחים במסגרת כ- 100 תכניות שונות ובאמצעות שותפים עסקיים.

במסגרת הפרויקט בקיץ הקרוב מאות סטודנטים מרחבי העולם, ישולבו לעבודה מרחוק בחברות ישראליות ממגוון תחומים: הייטק, פיננסים, חברות תעשייתיות, פירמות עורכי דין ורואי חשבון, ארגונים חברתיים ועוד.

אחת מן התכניות הללו תתבצע בסיוע ארגון תמיד (TAMID), ארגון אמריקני שנוסד באוניברסיטת מישיגן, המפעיל מזה 12 שנה תכניות התמחות עבור סטודנטים מרחבי העולם, המגיעים לישראל להתמחות של מספר שבועות בחברות ישראליות. בקיץ הקרוב ישיק הארגון תכנית התמחות ייחודית -  TAMID Remote Fellowship. לארגון תמיד יש ניסיון של מעל לעשור בהדרכה וייעוץ עסקי מרחוק, כך שהידע והיכולות שנצברו עם השנים יסייעו להוציא אל הפועל את תכנית ההתמחות מרחוק בצורה מקצועית ויעילה, על אף המורכבות הקיימת בפרויקט כזה.

צוין כי תכניות אלו מחזקות את הקשר העסקי בין ישראל לעולם. לאורך השנים, מחקרים וסקרים שנערכו בקרב המשתתפים בתכניות השונות, מצאו כי הסטודנטים שהשתתפו בתכניות ההתמחות של אונוורד ישראל ותמיד הרגישו כי ההערכה שלהם לישראל כמקום בו ניתן ללמוד אודות עסקים ויזמות עלתה באופן ניכר. במקביל, סקרים שנערכו בקרב המעסיקים מצאו כי תחושתם היא שתכניות ההתמחות תרמו רבות לארגון.

אילן וגנר, מנכ"ל אונוורד ישראל:  "חברות רבות שינו את דרך העבודה בשבועות האחרונים, בשל המצב שנכפה עלינו. אין ספק שמיומנות העבודה מרחוק השתפרה ותשתפר עוד בהמשך. בסיטואציה זו הסטודנטים יכולים להוות עזר רב למעסיקים רבים בישראל – אם זה בעבודות איסוף נתונים, מחקרי שוק, הכנת מצגות מקצועיות, קמפיינים ברשתות החברתיות, סיוע בפיתוח עסקי וכל תפקיד אחר שניתן לבצעו מרחוק ולתרום למאמץ הכולל של הארגון. אנו מזמינים חברות ישראליות "לנצל" את כח העבודה האיכותי הזה ולצרף הקיץ את מתמחי אונוורד ישראל לשורותיו".

יונה ליבן, מנהל התוכניות בארגון תמיד:"בעוד שברחבי העולם תכניות ההתמחות מתבטלות בצל הקורונה, ארגון  תמיד ממוקד מטרה, ולכן החלטנו להצליח למרות הסביבה המאתגרת שנוצרה. השילוב של סטודנטים בעלי מוטיבציה גבוהה, במגוון חברות ישראליות מצליחות, וניסיון רב בעבודה מרחוק באמצעות ייעוץ שאנו נספק, גורם לנו להיות בטוחים בהצלחה של מהלך ייחודי זה. הוכח בעבר שהמתמחים שלנו סייעו לכלכלה הישראלית וגם היום, כאשר כל ארגון נמצא במצב בו המשאבים מוגבלים ומצומצמים יותר, המתמחים יכולים לסייע יותר מתמיד".

חברות ישראליות שרוצות להצטרף לפרויקט מוזמנות לחפש בגוגל אחר "מתמחים בינלאומיים"