תמריץ לקליטת מפתחים מתחילים

יום ד', 27 בנובמבר 2019

מתלבטים אם לגייס מפתחים מתחילים בתחום ההיי-טק? רשות החדשנות משיקה את מסלול "מתמחים בהיי-טק", אשר נותן מענה לאתגר של חברות היי-טק לשלב בהצלחה ג'וניורים – בוגרים טריים של מקצועות ההייטק. המסלול נועד לייצר ערוץ כניסה עבור בוגרים טריים, ולאפשר להם להשתלב בתפקידי פיתוח ראשוניים, ובמקביל מסייע לחברות  ההיי-טק לבנות מנגנון הכשרה.

רשות החדשנות מארגנת כנס חשיפה למסלול מתמחים בהיי-טק,
מסלול חדש שמטרתו לתת מענה לאתגר של חברות היי-טק לגייס באמצעות מענק לתקופת ההתמחות של הג'וניורים (בוגרים טריים במקצועות ההייטק) על מנת לאפשר להם להשתלב בתפקידי פיתוח ולסייע לחברות ההיי-טק ליצור מנגנון הכשרה פנימי. במהלך האירוע יוצג הסבר מעמיק על המסלול לצד פאנל בהשתתפות חברות הייטק המיישמות תכניות התמחות.

סקר של רשות החדשנות ו- SNC הראה כי במחצית הראשונה של 2018 מעל 40% מחברות ההייטק לא קלטו אף ג'וניור. האתגר גדול במיוחד בחברות צמיחה קטנות ובינוניות, שאין להן תכניות מוסדרות להכשרה וקליטה. במסגרת המסלול, יוכלו חברות הייטק להגיש בקשה לקלוט בין 2-10 ג'וניורים לתפקידי פיתוח, ולבנות עבורם תוכנית להכשרה בעבודה (OJT) שיכולה לכלול גם שימוש במדריכים או משאבים חיצוניים. על כל ג'וניור שייקלט ויוכשר החברה תקבל מענק 50,000 ש"ח. בשנת הפיילוט יאושרו התמחויות בעלות של עד 10 מיליון שקל. עד 200 זכאים להתמחות.

תאריכי  הכנסים :

ב-12 לדצמבר בירושלים 
ב-26 לדצמבר בתל אביב