סימטריה מפסיקה הפעילות בישראל

יום ה', 19 בדצמבר 2019

רוב הסטאראפים היוצאים לדרך בתרועה רמה  ותקשורות צועקבת מסייימים  בכישלון. עתה הצטרפה לאלה עוד חברה: עובדי חברת הסייבר Cymmetria הגישו בקשה לפירוקה.

לטענת העובדים החברה חייבת להם כמיליון שקל כמו גם תשלומים סוציאליים נוספים
 
עובדי חברת סימטריה (Cymmetria), אשר הודיעה בספטמבר האחרון על רכישתה על ידי  קרן השקעות פרטית מארה?ב בשם Stage Fund, הגישו בקשה למתן צו להכיר בחברה כחדלת פרעון ולהורות לבית המשפט על פירוקה. 
 
הצו מגיע, לדברי העובדים, לאחר שיו"ר הדירקטוריון של החברה הרוכשת, דניאל פרידנולד, דרש ממנכ"ל החברה גדי עברון לפטר את כל עובדי סימטריה. זאת לאחר שהחברה הרוכשת קיבלה החלטה אסטרטגית לסגור את פעילות החברה בישראל לאלתר.
 
מבקשת העובדים עולה שכתוצאה מהסגירה המיידית של החברה היא נותרה חייבת להם כמיליון שקלים שכוללים תשלום על מחצית חודש נובמבר וכן תשלומים על זכויות סוציאליות נוספות (הודעה מוקדמת, , פידיון חופשה, הבראה ופיצויי פיטורין). העובדים מבקשים את הצו כדי שהם יוכלו לקבל את הסכומים המגיעים להם מביטוח לאומי.
 
גדי עברון אמר בראיון ל"כלכליסט": "בעלת החברה, שהינה חברה אמריקאית, החליטה באופן מפתיע וחד צדדי לסיים את פעילות החברה בישראל ואת מימונה. צר לנו על כך ועשינו מצידנו את כל המאמצים למנוע את ההחלטה, ובלית ברירה נהגנו באחריות ופנינו לביהמש בהתאם, כדי למצות את זכויות העובדים".
סימטריה פיתחה טכנולוגיית אבטחה שנשענת על חיזוי פעולות ההאקר עצמו וזיהוי סגנון התקיפה, בהתבסס על הרגלים ומתודות של פושעי סייבר למיניהם. המערכת של סימטריה מסוגלת לגלות האם מאחורי המתקפה עומד פושע שמנסה לגנוב נתוני אשראי, מרגל שמנסה להשיג מודיעין עסקי וכן הלאה. בשלב זה, יוצג לפורץ מצג שווא של פריצה מוצלחת - אך המידע שיועבר אליו יהיה מזויף או לא רלוונטי, מה שיאפשר לגורמי אבטחה לנתח את המתקפה ולקבל מידע על האסטרטגיה של התוקף.