נעצרה עליית השכר הממוצע בתוכנה

יום א', 14 ביולי 2019

 

על פי נתוני חברת see.V, המתמחה בגיוס טאלנטים בתחומי התוכנה לסטרטאפים ולחברות הייטק, ברבעון השני של 2019 השכר הממוצע בתחומי התוכנה עמד על 28,163 שקל לחודש, כמעט ללא שינוי ביחס לרבעון הקודם, כמו גם ביחס לרבעון המקביל ב-2018.

עליות שכר נרשמו בחלק מהתחומים, ביניהם שכרם של מהנדסי DevOps, שעלה ב-4% ועמד ברבעון השני של 2019 על 30,650 ש"ח לחודש ושכרם של מפתחים ב- Python שעלה ברבעון האחרון ב-3% ועמד על 30,700 ש"ח לחודש.

ירידות קלות נרשמו בשכרם של מפתחי Java  ומפתחי ++C. כאשר משווים לרבעון המקביל בשנת 2018, רואים שבשנה האחרונה נרשמו עליות בולטות בשכרם של מפתחי Python  ומפתחי #C, ואילו שכרם של מפתחי Mobile  ירד. בראש טבלת השכר ברבעון השני: מהנדסי DevOps, מפתחי אלגוריתמים ומפתחי Python עם שכר של כ- 31,000 ש"ח לחודש. 

"תנופת הגיוסים בהייטק נמשכת", אומרת דניאל יוגב, מנהלת הגיוס ב-see.V, "יחד עם זאת, השכר הממוצע לא עלה. רק לשם השוואה, על פי הנתונים שלנו, בין 2017 ל-2018 הייתה עלייה של 7% בשכר הממוצע בתחומי התוכנה, ולעומת זאת, בשנה האחרונה השכר התייצב על כ-28,000 ש"ח לחודש. אני חושבת שהסיבה היא שחברות התמודדו עם עלייה חדה בשכר מפתחים במשך כמה שנים ברציפות, ובשנה האחרונה התחרות נעשתה אגרסיבית במיוחד. סטרטאפים, במיוחד סטרטאפים צעירים יחסית, מתקשים להתחרות בשכר שמציעות חברות גדולות ומבוססות, אבל הם מציעים דברים אחרים: תפקידי מפתח, קידום מהיר, אופציות, או במקרה של חברות בלוקצ'יין, מטבעות. אגב, שכר הפך פחות משמעותי גם בשיקולי מפתחים.

על פי סקר שערכנו ב-2018, בהשתתפות מאות אנשי ונשות הייטק, הסיבות המובילות לעזיבת מקום העבודה הן: קידום והתפתחות מקצועית (35%) והנהלה ותרבות ארגונית (27%). רק 17% מהמשיבים בחרו בשכר והטבות כסבה המכרעת לעזיבת מקום העבודה."

 

עלייה בביקוש ל-Node.js  ולמהנדסי DevOps; ירידה בביקוש למפתחי Mobile  שבאה לידי ביטוי בירידה של 7% בשכר

עוד עולה מהנתונים, כי בהמשך למגמה ברבעונים האחרונים פיתוח בשפת Java  שומר על מקומו בפסגת המקצועות המבוקשים; פיתוח בשפת Pythonשומר על המקום השני עם כמות משרות דומה. אל שני תחומים אלה, מצטרף פיתוח ב-Node.js  עם נתח של כ-16% מסך כל המשרות ברבעון השני. הביקוש הגבוה בא לידי ביטוי גם בשכר הממוצע, שעומד בתחומים אלה על כ-30,500 ש"ח לחודש. עליות נרשמו בביקוש למהנדסי DevOps, ששכרם עלה ברבעון האחרון ב-4% ל-30,650 ש"ח לחודש, ובביקוש למפתחים ב-#C, ששכרם עלה בשנה האחרונה ב-9% ועומד כיום על 28,400 ש"ח לחודש. לעומת זאת, חלו ירידות בביקוש למפתחי Frontendולמפתחי Mobile.

הטכנולוגיות המובילות: בלוקצ'יין, למידת מכונה ו-IoT; סטרטאפים בתחום הבלוקצ'יין מעניקים לעובדים מטבעות וירטואלים כהטבה נוספת

לדברי יוגב: "הטכנולוגיות המובילות הן למידת מכונה,IoT  ובלוקצ'יין, שזכתה החודש לכותרות ראשיות עם ההכרזה הדרמטית של פייסבוק על השקת ליברה (Libra), מטבע דיגיטלי חדש מבוסס בלוקצ'יין. למידת מכונה זאת טכנולוגיה שנעשית נפוצה יותר ויותר וגם נוכחת הרבה מאוד בשיח הציבורי, כי המכונות החכמות הולכות ומשתלבות בחיי היומיום שלנו, ואנחנו עוד לא באמת יודעים איך להתנהל עם המציאות החדשה הזאת.

גם טכנולוגיית ה-IoT(האינטרנט של הדברים) הופכת להיות יותר זמינה ובעתיד הקרוב היא צפויה להשתלב בכל קו ייצור, תהליך או מוצר. ולבסוף, כאמור, בלוקצ'יין. שנת 2018 הייתה שנה קשה למטבעות הווירטואלים, אבל נראה שההכרזה הדרמטית של פייסבוק משנה את התמונה מהקצה לקצה. בארץ, עדיין רוב חברות הבלוקצ'יין הן חברות פיננסים. אחד הדברים המעניינים זה האופן שבו הן עושות שימוש במטבעות הווירטואלים כדי להעניק הטבות לעובדים. כך לדוגמה, יש חברות, שמעניקות מטבעות וירטואלים לעובדים, ומאפשרות להם להשקיע אותם, ואז אם יש רווחים - הם גורפים אותם לכיסם."

על הדאטה:

*הנתונים לגבי השכר מבוססים על ניתוח מאות השמות ברבעון האחרון (14% מתוכן של נשים), בהשוואה לכמות דומה של השמות ברבעון 1 2019 וברבעון 2 2018.

*הנתונים לגבי הביקוש לתחומים השונים - מבוססים על כמות המשרות הפתוחות בתחומים השונים (סה"כ כאלף משרות) במהלך הרבעון האחרון בהשוואה לרבעון הראשון ב-2019.

*הנתונים לגבי הסיבות לעזיבת מקום העבודה מבוססים על סקר שנערך ב-2018 בהשתתפות 504 איש ואישה (356 גברים, 148 נשים), שעובדים בתחומי ההייטק.