אפל סוגרת כל החנויות באיטליה ובעוד ארצות

יום ש', 14 במרץ 2020
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
חברת אפל  הודיעה  כי היא סוגרת מיידית את כל החנויות הקמעונאיות שלה באיטליה ובעוד ארצות בגלל מגיפת נגיף הקורונה. בהודעה באתר שלה, אפל אומרת כי כל 17 החנויות הקמעונאיות שלה באיטליה ייסגרו עד להודעה חדשה.
 
ההודעה של אפל אינה מפתיעה בהתחשב עד כמה קשה הושפעה איטליה מהתפרצות  הקורונווירוס. מצפים כ יסגרו עוד חנויות רבות בתחומי הי-טק (ובתחומים אחרים ) לאחר שממשלת איטליה הטילה נעילה ארצית  בניסיון להכיל את ההתפרצות. אפל צמצמה צימצמה עוד קודם לכן שעות מכירה.
 
אפל לא מציינת מתי החנויות הקמעונאיות שלה באיטליה ייפתחו מחדש, אבל זה תלוי במידה רבה  בהנחיות מצד הממשלה. בהודעה של אפל באתרי האינטרנט האיטלקיים שלה לגבי כל חנות  נכתב כך: "בעקבות אמצעי הזהירות הבריאותיים הקיימים כיום, חנות זו תישאר סגורה עד למועד מאוחר יותר."
 
בהצהרה לבלומברג אמרה אפל:
 
כאשר אנו תומכים בעבודה להכיל ולנהל את התפשטות COVID-19, עדיפותנו נותרה הבריאות והבטיחות של כל הקהילות בהן אנו משרתים.  החנויות שלנו באיטליה ייסגרו עד להודעה חדשה. אנו מבינים שלקוחות עשויים להזדקק לתמיכה של אפל בתקופה מאתגרת זו ואנחנו נבטיח שהתמיכה המקוונת והטלפונית שלנו, כמו גם החנות המקוונת, ישארו פתוחים עבור הלקוחות. אנו נעקוב מקרוב אחר המצב ונצפה לפתיחת החנויות שלנו בהקדם האפשרי.
 
אפל גם הגבילה את נסיעות העובדים למדינות המושפעות כולל איטליה, סין ודרום קוריאה. אפל מאפשרת  לעובדים לעבוד מהבית במידת האפשר, תוך שהיא מציעה לעובדי חנויות הקמעונאות חופשת מחלה ללא הגבלה כאשר הם חווים תסמינים דמויי וירוס.
 
עובד של אפל במטה שלה באירלנד נבדק ונמצא נושא  נגיף הקורונה. העובד נמצא כעת בבידוד ואפל אמרה שהיא ממשיכה לבצע ניקוי עמוק קבוע בכל המשרדים והחנויות הקמעונאיות.
 
עו נדוע כי אפל לא תקיים כמקובל את כנס WWDC 2020.
 
פרוש הדבר הוא שאחד האירועים הגדולים של אפל השנה יתרחש ברשת, רק בגלל הדאגות לגבי נגיף הקורונה.
אפל אמרה כי ועידת המפתחים המקוונת החדשה שלה ברחבי העולם תאפשר לה להתחבר ל"מיליוני מפתחים."
 
פיל שילר, נשיא השיווק העולמי וסגן  מנכ"ל בכיר של אפל: "המצב הבריאותי הנוכחי דרש מאיתנו ליצור פורמט WWDC 2020 חדש המספק תוכנית מלאה עם מצגת מפתח ומפגשים מקוונים, ומציע חווית למידה נהדרת לכל קהילת המפתחים שלנו, בכל רחבי העולם". עוד אמר בהצהרה כי אפל מונה 23 מיליון מפתחים רשומים ביותר מ- 155 מדינות.
 
זאת לאחר שבמדינות ואיזורים שונים נאסרו  כל התכנסויות ההמונים, וכנסים אחרים כמו כנס  I / O של גוגל.