עובדי פלאפון מול קשיי החברה

יום ג', 20 באוגוסט 2019

המשבר בענף התקשורת (שנסקר לראשונה  על ידי SoftNews) והמאזנים החמורים שפורסמו באחרונה כולל מאזן חברת  פלאפון  הביאו להחרפה בעיצומים ובמאבק מול ההנהלה על ההסכם הקיבוצי, כשהעובדים חוששים מפיטורים המוניים ומהאופן בו יושלם המיזוג למעשה של החברות הבנות בבזק.

מה גם שבאחרונה יש תופעה של נטישת מנויים את החברה.

ועד עובדי פלאפון מנהל מזה תקופה ארוכה מו"מ עם הנהלת החברה בנוגע לחידוש ההסכם הקיבוצי המסתיים בסוף השנה. ברקע החשש שלאחר מחיקת ערך בפלאפון: תובא הורדת דירוג כללית לבזק.

במסגרת העיצומים "אין הוצאה של ציוד וסחורה מהמרלו"ג (מרכז לוגיסטי), כולל מכשירים ניידים שנשלחו לתיקון ע"י לקוחות החברה", מסר הוועד, "הוקפא הטיפול בתקלות 'שביט' ו'מעוף' - תקשורת הפנים של פלאפון החולשת על כלל העסקאות של החברה. כמו כן הוקפאה כל הפעילות הסינרגטית בקבוצת בזק".

העובדים טוענים כי לאחרונה נחתמו הסכמים קיבוציים עם ועדי העובדים של בזק בינלאומי ו-yes, אך בפלאפון, כאשר הוועד מלווה על ידי ההסתדרות, אין התקשמות.

זאת בין היתר לאחר שהנהלת החברה בה מועסקים כ-2,500 עובדים, דורשת  התייעלות וצמצומים.

יו"ר הוועד יחיאל שמן מסר: "אני קורא להנהלת החברה ולעומד בראשה, לרדת ממגדל השן ולהיכנס למו"מ רציני וענייני. זוהי רק יריית הפתיחה ובמידה שנראה כי המו"מ ממשיך להתנהל בעצלתיים וללא תוצאות ממשיות לא נהסס להרחיב את הצעדים הארגוניים, עד השבתה מוחלטת של החברה. איננו מתנגדים לסינרגיה בין חברות הבת אך כל עוד לא יובטחו תנאי העובדים והביטחון התעסקותי שלהם לא נשתף פעולה עם אף צעד של הנהלת החברה".