פתרון לתשלום במטבע זר לספקים בינלאומיים

יום ג', 5 במרץ 2019
 
 ישראל Tipalti, ספקית  של פלטפורמה לאוטומציה של ניהול ספקים ותשלומים, השיקה את Multi-FX,  פתרון חדש שמקל על אנשי הכספים בארגונים ובחברות  להפקיד בחשבון הווירטואלי שלהם בחברה, הפקדה אחת, במטבע אחד שנוח להם, ואז להמיר בקלות רבה את הכסף למטבע מקומי כלשהו לפני ביצוע תשלום לספקים, בלא קשר למיקומם הגיאוגרפי. 
 
בשנים האחרונות ארגונים פיננסיים מוצאים עצמם יותר ויותר במצבים שבהם מצפים מהם לבצע תשלומים לספקים בינלאומיים במטבע מקומי. במקרים אחרים, בחלק מהעסקים, יש צורך בתפעול מספר חשבונות בכמה סוגי מטבעות, כמו גם לוודא כל הזמן שיש להם מספיק כסף בחשבונות הללו כדי לכסות את התשלומים העתידיים. באופן דומה, חברות שמחזיקות סניפים או חברות בת בפריסה גלובלית צריכות לממן את הסניפים שיוכלו לבצע תשלומים במטבע מקומי למשכורות, לתשלומי מיסים ולהוצאות כלליות. ביצוע הרכישה של המטבעות הזרים וההמרות השונות גוזלות זמן יקר - זמן שיכול היה להיות מנוצל ליוזמות אסטרטגיות חשובות יותר. 
 
לדברי החברה, באמצעות שירות Multi-FX של Tipalti נחסך לחברות זמן רב, שהוקדש לעבודה עם כמה מערכות בנקאיות כדי לממן פעילות גלובלית או לבצע המרות מורכבות לפני כל תשלום גלובלי. על פי סקר שביצעה Tipalti בקרב עסקים עם 500-100 עובדים, מעל 30 אחוז הצהירו שניהול חשבונות הבנק שלהם היה האתגר הגדול ביותר בניהול תהליכי תשלומים במטבעות זרים מחוץ לגבולות ארצם. 
 
"היכולת לבצע תשלומים בינלאומיים במספר רב של מטבעות זרים היא צעד הכרחי במשימה שלנו לאפשר לחברות להרחיב גלובלית את מערך התפעול של תשלומי הספקים", אומר חן עמית, מנכ"ל ומייסד Tipalti. "הגישה שלנו חוסכת לארגונים זמן וכסף, והיא מאפשרת ללקוחות לעשות שימוש בשערי ההמרה התחרותיים שאנו מציעים להם. פתרון Multi-FX הוא עוד דרך שבה אנו יכולים לסייע לסמנכ"לי הכספים לבצע תשלומים גלובליים, תוך שאנו מסלקים מהתמונה את המורכבות הפיננסית הכרוכה בתפעול של עסק רב-לאומי". 
 
להרחבה על השירות החדש: https://tipalti.com/product/multi-fx/
 
אודות Tipalti
Tipalti מספקת כיום פתרון אוטומציה  של תשלום לספקים, פתרון המאפשר לייעל את כל שלבי העבודה של התשלומים בפלטפורמה מקיפה אחת בענן.