קריאת אזהרה לספקים המסורתיים של טלוויזיה

יום א', 12 בנובמבר 2017
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
קריאת אזהרה לספקים ה"מסורתיים" של טלוויזיה.
 
נתונים חדשים של חברת המחקר  Hub Research מצביעים על כך שהרגלי צפייה בטלוויזיה עשויים להיות בנקודת המפנה, כאשר רוב הצופים בארה"ב מציינים כי הם צופים בעיקר במופע האהוב עליהם באמצעות מקור דיגיטלי.
 
על פי המהדורה האחרונה של דו"ח "התוכן הכובש" השנתי של החברה, 52% מהנשאלים אמרו שהם צופים בעיקר במופע האהוב עליהם באמצעות מקורות מקוונים כגון Netflix.
 
זה מייצג שינוי חד משנת 2014, כאשר רק 31% העדיפו מקורות דיגיטליים.
 
באופן לא מפתיע, Netflix היא מקור מפתח עבור הצופים, אם כי סקר Hub Research מצא שציבור רחב עדיין עוקב אחר טלוויזיה בשידור חי כאפשרות המועדפת לצפייה בתוכנית מועדפת. כשנשאל, "איך אתה צופה בתוכנית האהובה עליך?" 31% אמרו "בטלוויזיה בשידור חי", בעוד 29% אמרו Netflix. רק לפני ארבע שנים, הפיצול לא היה קרוב כלל, כאשר 45% בחרו בשידור חי ו -14% בחרו ב- Netflix.
 
המעבר למקורות מקוונים אינו אומר בהכרח הצופה אובד עבור פלטפורמות טלוויזיה מסורתיות. כאשר הסקר שאל אם הצופים גילו פעם מופע מקוון ולאחר מכן צפו בו מאוחר יותר בטלוויזיה הרגילה, 57% אמרו שהם עשו זאת, מעט יותר משנה קודם לכן.
 
ממצאיו העדכניים של הסקר מחזקים  את התוצאות של סקר עולמי של חברת אקסנצ'ר, שמצא שינוי דרמטי יותר. המחקר שנערך בחודש אפריל 2017, שסקר 26 אלף משתמשי אינטרנט ברחבי העולם, מצא שרק 23% מהנשאלים מעדיפים לצפות בתוכניות טלוויזיה באופן מסורתי.
 
זה היה שינוי משמעותי מ-2016, כאשר 52% אמרו שהם עדיין מעדיפים טלוויזיה מסורתית לצפייה תוכן טלוויזיה.