האקתון לגיל השלישי

יום ג', 28 במאי 2019
 יערך  ביוזמת המרכז האקדמי רופין ואשל ג'וינט ישראל
 
בין התאריכים 30-31 במאי 2019
 
בין האתגרים:
 
*     אפליקציית 'הספסל'- המעודדת את הקשיש/ה לתכנן את היציאה מהבית, על ידי מציאת חברים בעלי עניין משותף כמו שפה מדוברת ותחומי עניין,  היושבים בספסלים הסמוכים לבית.
 
*     אפליקציית משימות טיפול חודשיות רפואיות ואדמיניסטרטיביות- האפליקציה תנטר חלוקת נטל ו"תזמין" בן משפחה שלא נושא בעול להירשם למשימות נוספות?.
 
*     אפליקציה 'סבתא להשכרה' – מאפשרת למשפחות צעירות עם ילדים, לקבל סיוע מקשישים המתגוררים בקרבת מקום, בליווי לגן שעשועים, הכנה משותפת של ארוחת ערב ועוד.
 
 בין התאריכים 30-31 במאי 2019, ייערך במרכז האקדמי רופין 'האקתון לגיל השלישי' בשיתוף אשל ג'וינט ישראל ובהשתתפות 8 צוותים של סטודנטים הלומדים לתואר ראשון ושני מרופין. מטרת ההאקתון להעמיק בהבנת הצרכים הרלוונטיים לבני הגיל השלישי ולמטפלים בהם, ולהציע פתרונות ממשיים לשיפור איכות החיים של המזדקנים והזקנים בישראל בשלושה תחומים מרכזיים: סיעוד, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה. לינק לאתר: האקתון הגיל השלישי – המרכז האקדמי רופין
 
במהלך ההאקתון התוצרים יבחנו על ידי צוות של חמישה שופטים, בראשם פרופ' גליה צבר, נשיאת המרכז האקדמי רופין וארז אליהו סמנכ"ל הכספים באשל ג'וינט ישראל. הזוכים בשלושת המקומות הראשונים יקבלו פרס כספי ?וצוותים נבחרים יציגו את הפתרון שלהם בפני ועדה ממשלתית, העוסקת בהגברת המחקר והפיתוח לאיכות ואריכות חיים ומניעת מחלות זקנה, יסיירו במעבדת החדשנות לגיל השלישי בבאר שבע ועוד.
 
סטודנטים המשתתפים בהאקתון ייהנו מתמיכה טכנית מלאה ע"י צוותים שיעזרו להם להמציא, לבנות ולדגם (כמעט) כל מה שעולה בדמיון, הנחיית תוכן על ידי מומחים בתעשייה, מומחים בהנדסה ובמדעי החברה והקהילה ומומחים ליזמות בעולם המתפתח, הזדמנות להציג תוצרים בפני חברות, מומחי תוכן ומשקיעים פוטנציאליים ועוד.
 
אופיר בן נתן, מנהל תכניות טכנולוגיה בשירות הזיקנה, אשל ג'וינט ישראל: " בשנים האחרונות מתגברות בעולם ובארץ מספר מגמות המשפיעות על עולם הזקנה. על מנת להתמודד עם האתגרים החדשים,
אנו באשל ג'וינט-ישראל, רואים חשיבות בקירוב בין עולם היזמות והטכנולוגיה לעולם הזקנה. שיתוף הפעולה עם המרכז האקדמי רופין הוא אחת ההזדמנויות הטובות לחזק מגמה זו".