טינדר- גרסת הסטודנטים

יום ה', 17 בינואר 2019

 

מי לא ניסה לחפש את השותף האידיאלי ללמידה שחולק איתך את אותם מקצועות, אותם הקשיים ונמצא קרוב אליך? את הבעיה הזאת אפליקציית StudyBuddyפותרת. החיפוש עבור שותפי למידה וקבוצת למידה שתעזור בלימודים מעולם לא היה פשוט יותר!

את האפליקציה פיתחו מקס פלדמן ונופר רשף - סטודנטים למדעי המחשב (B.Sc.), כפרויקט במסגרת מיזם "מערך פרויקטים" של פקולטה למדעים מדויקים, HIT- מכון טכנולוגי חולון. מנחה הפרויקט, ערן קצב, מומחה לפיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד.

האפליקציה נותנת פלטפורמה לחיפוש שותפים וקבוצות למידה שמאפשרת מציאת התאמה מדויקת עפ"י קריטריונים שנבחרים מראש ע"י המשתמש. הסטודנטים בוחרים שותפים ע"י חיפוש בקרבת מקום, קורסים משותפים, יצירת קבוצות ייעודיות ללימודים במקצוע מסוים ועוד.

בעיה שרווחת בקבוצות למידה היא שלכל סטודנט יש קשיים שונים ולפעמים הקבוצות לא יעילות בגלל זה. באפליקציה ישנה אפשרות להזנת רמת הבקיאות של סטודנט בנושא מסוים כדי למצוא שותף למידה מתאים שיוכל להפרות את הלמידה בצורה המיטבית ביותר.

המערכת מאפשרת למשתמשים לעקוב אחרי סטודנטים מתחומי למידה דומים ולהוסיף אותם לרשימת החברים שלהם, אם אחד החברים פותח קבוצת למידה חדשה, המשתמש יקבל על כך התראה ויוכל להצטרף לקבוצה.

נופר רשף, ממפתחי האפליקציה: "כסטודנטים נתקלנו בבעיה שלנו ושל חברים למצוא שותפים ללמידה, לא תמיד החברים הטובים מהקורס הם אלה שטוב לנו ללמוד איתם- הם גרים רחוק או שהקשיים שלהם בלימודים לא דומים בכלל לדברים שאנו רוצה לחזק. כדי לפתור את הבעיה הזאת פיתחנו את StudyBuddy. תוך כדי הפיתוח נתקלנו בחבר שחיפש שותף ללמידה והתקשה למצוא אחד שיתאים לצרכים שלו- אז הבנו שבחרנו את הפרויקט הנכון". נשיא המכון הביע עניין רב באפליקציה וכיום הם עובדים על לאפשר לקהל הסטודנטים ב-HITלהשתמש בה.

 

סרטון תדמית על האפליקצמיה: https://youtu.be/5Xc5ZdDZpYE

סרטון הדגמה של השימוש באפליקציה: https://youtu.be/-98Kdj-FUdQ