דורשים שקיפות אמת בשירותי הקישור

יום א', 11 באוגוסט 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
עבור רבים מאיתנו חיבור Wi-Fi טוב בבית הוא  יותר מסתם דבר נחמד שיש. למעשה, על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי גוגל, רוב הנשאלים אמרו שהם לא יהיו בקשר (82%), חייהם יסבלו (79%) והם יהיו בודדים (68%) ללא Wi-Fi . ו -32% אמרו שהם יהיו מוכנים לוותר על יחסי מין במשך חודש אחד בתמורה לחיים נטולי  Wi-Fi.
 
חשוב לא פחות מחיבורי האינטרנט שלנו, זה מחמיר כאשר זה נראה כאילו ספקי שירותי האינטרנט שלנו מוכרים לנו קצרים - וכנראה שזה בדיוק מה שרבים מאיתנו מרגישים. על פי סקר זה של גוגל, 81% ממשתמשי הנתב אמרו כי הם חוו בעיות Wi-Fi, כולל הפסקות, מהירויות איטית וחיבורים איטיים יותר בשעות שיא. למעשה, משתמשים דיווחו על התמודדות עם בעיות Wi-Fi שלוש פעמים בשבוע, בממוצע. וזה לא אומר דבר על נוהלי חיוב של ספקי האינטרנט, שפע הדואר הזבל שהם לעתים קרובות שולחים, היעדר תשתיות מהירות באזורים כפריים או האופן שבו המבנה המונופוליסטי ההולך וגובר של הענף פירושו שאנשים באזורים מסוימים תקועים רק עם ספק אחד או שניים לבחירה.
 
בדיקות המהירות הראשונות של ה- Wi-Fi 6 הראו שהטכנולוגיה יכולה לפתור חלק מהבעיות הללו, אך הבעיה גדולה יותר מסתם טכנולוגיה טובה יותר.
 
ביחוד עם כניסת הדור החמישי בתקשורת סלולרית: 5G שפירושו יותר מסתם הורדות מהירות לטלפון שלך
לשם כך, ועדת התקשורת הפדרלית (FCC) דורשת עתה כי ספקי הפס הרחב יחשפו מידע על הרשתות שלהם, על אופן ניהולם ועל המשתנים השונים שעשויים להשפיע על ביצועיהם. אתה יכול ללמוד המון דברים על כל ספק על ידי "חפירת" נתונים אלה שהם היום בבחינת חובה.
 

בישראל, דומה כי החברה היחידה המציעה פתרון  ברור לשאלת נתב ה-Wi-Fi

היא בזק. החברה אומרת כי היא מבטיחה גלישה  איכותית בכל הבית, כל הזמן

נתב Be מגיע עם יכולת Mesh מובנית בתוכו, והוא בוחר בצורה חכמה את הרשת הטובה ביותר לגלישה אופטימלית ומאפשר מעבר אוטומטי בין שני התדרים של הנתב, כך שבכל רגע נתון מובטחת חוויית גלישה איכותית בהתאם לשימוש שלכם.