תחזית - אלה התחומים שיצטמטמו לנוכח משבר הקורונה

יום א', 29 במרץ 2020

ספקית ניתוח האספקה TrendForce פרסמה דוח שמעריך את ההשפעה הסבירה של התפרצות 2019-CoV על ענפי הטכנולוגיה. וירוס הנגיף כבר גרם לשיבושים גדולים בכל ענף הטכנולוגיה, עם תערוכות סחר ענקיות שבוטלו וחברות כמו אפל "מבשרות" על האטה.

הדו"ח מחלק את הערכותיו למרכיבים בודדים כמו גם לקטגוריות מוצרים כדי לספק סקירה רחבה של הענף. זה יכול גם לתת אינדיקציה כלשהי למה שקיים לחברות בודדות כמו אפל.

  • הייצור של הטלפונים החכמים צפוי לרדת ברבעון הנוכחי בשעור של 12 אחוזים, מה שיהפוך אותו לרבעון הנמוך ביותר מזה חמש שנים. יש שיבושים בשרשרת האספקה ?? ולכן נפגעת הרשת קשה מהדחייה של חידוש העבודה, ויש גם מחסור ברכיבים במעלה הזרם כמו מודולי מצלמה.
  • מספר ספקים של סיבים אופטיים ממוקמים בווהאן, שם הגיעה התפרצות נגיף הקורונווה, ויחד הם מהווים 25% מהייצור העולמי. הפעלת 5G בסין עלולה להיפגע עקב הצורך הגדול יותר בכבלי סיבים אופטיים בתחנות הבסיס של הדור הבא. עתה מקווים לחידוש  התנופה  באזורים בסין שהתאוששו.
  • סביר להניח כי שוק ה- DRAM וה- NAND לא ייפגעו בגלל מלאי חומרים ורמת אוטומציה גבוהה במוצרי מוליכים למחצה המופעלים על ידי חברות כמו סמסונג ו- SK Hynix.
  • הייצור של קונסולות משחקי הווידיאו נפגע מאוד, אך יש מאמצים שלא  לפגוע בייצור הדור הבא, כל עוד ניתן יהיה למתן את ההתפרצות בסוף הרבעון הזה, מכיוון שה- PS5 ו- Xbox Series X יושקו בעונת החגים.
  • בסך הכל, TrendForce מצפה כי שעונים חכמים, מחשבים ניידים ורמקולים חכמים יראו את הירידה הגדולה ביותר לעומת התחזיות הקודמות. שעוני הסמארט אמורים לרדת ב -16 אחוז מהציפיות הקודמות, אם כי בדו"ח מצוין כי מכירות מחשבים לבישים  בדרך כלל גבוהות הרבה יותר במחצית השנייה של השנה כאשר מכשירים כמו Apple Watch מתעדכנים.

להלן התחזיות המעודכנות של TrendForce למשלוחים בקטגוריות מכשירים שונות.