מלחמת טראמפ בגוגל

יום ה', 30 באוגוסט 2018

שעה שלמה לפני שהשמש עלתה בוושינגטון, יום שלישי, הנשיא דונלד טראמפ פיטר זוג ציוץ בטענה כי גוגל "מביים" תוצאות החיפוש נגד השמרנים.  בחדשות Google, הנושא האחרון של זעמו, טראמפ אולי מצא את היעד המושלם.

 

בתגובותיו של טראמפ - שאותן מחק מאוחר יותר, אחר-כך צייץ שוב, ללא שינויים מהותיים - אפשר לראות את קווי המתאר של התקפה שאי-אפשר לבדוק אותה בקלות או לדחות אותה. האשמות של הטיה נגד Google יבדקו, מכיוון שאף אלגוריתם אינו נייטרלי באמת. 

תוצאות החיפוש ב-Google ב-'חדשות Trump' מציגות רק את הצפייה / דיווח של Fake News Media.

כאן, טראמפ כולל לא רק את ניו יורק טיימס, CNN, ומטרות מוכרות תחת המטריה "מזייף מדיה חדשות", אלא את כל זרמי התקשורת כולל וול סטריט ג'ורנל ו-האקונומיסט.

בהצהרה, גוגל דחתה את ההנחות של טראמפ: "החיפוש אינו משמש לקביעת סדר יום פוליטי ואין אנו משווים את התוצאות שלנו לכל אידיאולוגיה פוליטית. מדי שנה, אנו מפרסמים מאות שיפורים באלגוריתמים שלנו כדי להבטיח שהם יניבו תוכן באיכות גבוהה.

בתגובה לשאילתות המשתמשים. "אנו פועלים ללא הרף כדי לשפר את החיפוש של Google, ואנחנו לעולם לא מדרגים תוצאות חיפוש כדי לתפעל את הרגש הפוליטי ".

במחקר שפורסם בחודש שעבר ב"מחשבים להתנהגות אנושית ", מצאו החוקרים, סת 'לואיס ואפרת נחושתאי, כי המובאות של חדשות Google היו מאוזנות  במידה רבה, כאשר הליברלים והשמרנים הוצגו ללא קשר לאידיאולוגיה.