עסקים בסיכון בעקבות תעבורת רשת בלתי מזוהה

יום ד', 16 במאי 2018

 

 Sophos (LSE: SOPH), הפעילה  באבטחת נקודות קצה ורשת, שפתרונותיה מופצים בישראל  מכריזה על תוצאות סקר גלובלי, The Dirty Secrets of Network Firewalls, אשר חושף כי מנהלי מערכות המידע אינם יכולים לזהות 45% מהתעבורה ברשת הארגונית שלהם. למעשה, אחד מתוך ארבעה מנהלים אינו יכול לזהות 70% מהתעבורה ברשת הארגונית. היעדר הנראות יוצר אתגרים משמעותיים לעסקים של היום ומשפיע על ניהול אפקטיבי של הרשת. הסקר כלל יותר מ- 2700 מקבלי החלטות מעסקים בינוניים ב- 10 מדינות הכוללות את ארצות הברית, קנדה, מקסיקו, צרפת, גרמניה, אנגליה, אוסטרליה, יפן, הודו ודרום אפריקה.

אם לוקחים בחשבון את ההשפעה המתישה שיכולה להיות להתקפות הסייבר על העסק, לא מפתיע כי 84% מהמשיבים מסכימים כי היעדר הנראות ביישומים הוא דאגה רצינית. בלי היכולת לזהות מה רץ ברשת, מנהלי מערכות המידע עיוורים לכופרות, נוזקות בלתי ידועות, פריצות למידע ואיומים מתקדמים אחרים, כמו גם יישומים זדוניים ומשתמשים נוכלים. פתרונות פיירוול לרשת עם יכולת זיהוי מבוססת חתימה אינם יכולים לספק נראות הולמת לתעבורת היישומים בשל גורמים מגוונים כגון שימוש עולה בהצפנה, חיקוי צורת הפעולה של הדפדפן וטכניקות התחמקות מתקדמות.

"אם אתם לא יכולים לראות הכל ברשת שלכם, אתם לא יכולים לעולם להיות בטוחים שהארגון שלכם מוגן מאיומים. מומחי מערכות המידע עיוורים כבר זמן רב ופושעי הסייבר מנצלים זאת," אמר דן שיאפה, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל מוצרים ב- Sophos. "כאשר ממשלות מסביב לעולם מציגות עונשים כבדים יותר במקרים של פריצה ואובדן מידע, חשוב יותר לדעת מי ומה נמצא ברשת שלכם. אי אפשר להתעלם מהסוד המלוכלך הזה".

ארגונים מבזבזים בממוצע שבעה ימי עבודה על מנת להתמודד עם 16 מכונות שהודבקו בחודש. ארגונים קטנים ובינוניים (100 עד 1,000 משתמשים) מכלים חמישה ימי עבודה בממוצע על 13 מכונות שהודבקו, בעוד ארגונים גדולים (1,001-5,000 משתמשים) מעבירים 10 ימי עבודה על 20 מכונות  שהודבקו בחודש, כך על פי הסקר.