דיון בעתיד יחסי המסחר בין ישראל וארצות הברית

יום ב', 27 במאי 2019

על רקע הזעזועים שמעורר ומחולל הנשיא טראמפ במדיניות הסחר של ארה"ב  כולל בחינת מכסים והקלות נערך כנס בנושא זה.

ארצות הברית היא למעשה שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל. בשנת 2018 הסתכם היקף הסחר בין שתי המדינות בכ-35 מיליארד דולר והיווה כרבע מהסחר הבינלאומי הכולל של ישראל.

לישראל יש אינטרס חיוני לא רק לשמר יחסים אלו, אלא להעמיקם ככל שניתן על ידי ייזום ושיפור הסכמים, עידוד השקעות ויצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות, ארגונים וגופים ממשלתיים בשתי המדינות.

הוועידה ביום רביעי, ה-29.5.19, באולם האירועים אווניו, קריית שדה התעופה, נועדה לגדון  בשינויי עמדות הממשל  האמריקאי לגבי הסחר הבינלאומי והלכתם לגבי ישראל.

בין המשתתפים: רון דה דסנטיס - מושל פלורידה, ניקול פריד- הממונה על החקלאות בפלורידה, ג'ימי פטרוניס - סמנכ"ל הכספים של פלורידה, אבי פרידמן - מנכ"ל יונייטד בישראל, אייל ולדמן - נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, שי לוי- מנכ"ל אמדוקס ישראל, אלכס פולק - מנכ"ל בלאקרוק בישראל, איתן גלאי -CRO  באאוטביין, יניב גרטי - מנכ"ל אינטל ויו"ר לשכת מסחר ישראל-אמריקה, עודד רוז - מנכ"ל לשכת מסחר ישראל- אמריקה, עו"ד צבי קן-תור- יו"ר לשכת אשרות העבודה בלשכת מסחר ישראל- אמריקה, מירי גל - מנכ"לית שותפה ב- EER GLOBAL, עו"ד משה בינה- דירקטור מיסוי בינלאומי ב-Deloitte,  זאב לביא, מנהל האגף לקשרי בינ"ל באיגוד לשכות המסחר ועוד.

עודד רוז, מנכ"ל לשכת מסחר ישראל-אמריקה: "יחסי ישראל וארה"ב הינם קריטיים לשגשוגה של ישראל מכל ההיבטים, כלכליים, ביטחוניים ומדיניים. היחסים המסחריים והכלכליים מהווים את התשתית והבסיס לכל אלה. הרחבה וחיזוק מתמיד של הקשרים הכלכליים והסחר בין המדינות הוא המטרה העיקרית של לשכת מסחר ישראל-אמריקה.  הלשכה, שחבריה מהווים כשליש מהכלכלה הישראלית, עוסקת בחיזוק שיתופי הפעולה, עידוד ההשקעות, וחיבור בין העסקים והמדינות."