העולם החדש של USB

יום א', 10 במרץ 2019
USB עבר דרך ארוכה מאז מוצאו הצנוע כמו אביזר טוב יותר עבור חיבור העכבר או המדפסת למחשב. לפנינו הצעד הגדול הבא בסוף השנה הבאה עם שחרורה של הטכנולוגיה העדכנית ביותר, USB 4.
 
עתה הוכרז  USB 4 שיציע העברת נתונים של 40 gigabits לשנייה, כפול היום מהרמה של USB 3.2 במהירויות. ויש גם שיפורים אחרים, כי USB בולע טכנולוגיות של פורמט מתחרה שאינטל החליטה  עתה לחלוק בחופשיות.
 
"אנחנו מקבלים מחבר אחד שעובד עם כל דבר, מציע ביצועים מתקדמים ולא רק מערכות high-end",  אמר בוב או'דונל מ"מחקר אנליזה". "בסופו של דבר, המשתמשים יקבלו הרבה יותר קל לכולם".
 
יש הרבה פרטים, ניואנסים ואפילו בלבול לגבי התפתחות  USB:
 
איזה סוג של מהירות תצא מתוך USB 4?
 
בתקנים של היום בדרך כלל יש  מהירויות USB
5Gbps, 10Gbps ואילו החדש  USB 4 יגיע ל-40Gbps. זה שימושי עבור משימות כבדות נתונים כמו עריכת חומר המאוחסן על הכונן הקשיח או באמצעות כמה צגים,  כוננים, כבלי רשת והתקנים אחרים.
 
אבל לא כל מכשיר יהנה מהמקסימום 40Gbps. לדוגמה, טלפונים אשר תומכים רק במהירויות איטיות יותר, וזה בסדר כי לא כל אחד זקוק לחיבור למספר צגים והתקנים אחרים.
 
אבל יש יותר מאשר רק מהירות?
 
כן. הטכנולוגיה Thunderbolt המשולבת ב-USB 4 תשמש טוב במשחקי וידאו, וכדי להאיץ את השמעת וידאו. "אמר בראד סונדרס, יו"ר פורום מיישמי ה- USB -IF.
בנוסף, USB 4 יהיה חזק מספיק כדי לאפשר לך לחבר כרטיסי מסך חיצונים לתוך המחשב הנייד שלך, כמו שאתה יכול היום עם Thunderbolt. זה שימושי עבור גיימרים, עורכי וידאו וצלמים
 
מתי יגיע USB 4?
 
הנתונים שישתפו ב- USB-IF צפויים לשחרר את פרטי ההנדסה של ה- USB 4 עד אמצע 2019. יידרשו 12 עד 18 חודשים עד שיגיעו מכשירי ה- USB הראשונים. פירושו במחצית השנייה של 2020.
 
ויש  סטנדרטים נוספים: הראשון הוא USB-C, אשר מגדיר את המחבר הפיזי החדש כי הוא הרבה יותר נוח, תכליתי ורב עוצמה מאשר יציאות USB-A בסגנון הישן על מחשבים ניידים ו- USB Micro-B משותף על טלפונים אנדרואיד ישנים.
תקן USB-C יכול לשאת כבלי חשמל כבדים יותר באותו מחבר למחשבים ניידים, טלפונים ו-iPad גבוה יותר.