כנס ilOUG של ארגון משתמשי אורקל יתקיים עם הקמת הענן הישראלי של Oracle

יום ג', 28 בינואר 2020
 
כנס ilOUG, האירוע השנתי של ארגון משתמשי אורקל בישראל יתקיים על רקע הקמת הענן הישראלי של Oracle
 
הכנס השנה גדול מתמיד, עם 60 הרצאות טכנולוגיות, 40 מרצים מחו"ל מ-12 מדינות, חלקם בכירים באורקל העולמית, ו-15 אייסים Oracle Ace's (מומחים עולמיים לאורקל) 
 
תחום חם שיוצג בכנס הוא Auto ML, שירות חדשני שפותח ב- Oracle Labs, שיאפשר להפוך פרויקטים בתחום ML לסמי-אוטומטיים, ולקצר זמן ביצוע
 
ארגון משתמשי אורקל בישראל יערוך ב-3-5 בפברואר את הכנס השנתי שלו, ilOUG Tech Days 2020. השנה, הכנס מתקיים על רקע הקמת הענן הישראלי של אורקל: עוד במהלך 2020 אורקל תקים בארץ שני דאטה סנטרים של ענן ציבורי, אחד למגזר הממשלתי-בטחוני ואחד למגזר העסקי.
 
הכנס, שאותו מוביל נשיא ארגון ilOUG הדר פייס (בתמונה), יהיה גדול ומרשים מאי פעם, בהשתתפות: 40 מרצים מחו"ל (מ-12 מדינות שונות), חלקם בכירים באורקל העולמית, 15 Oracle Ace's (מומחים עולמיים לנושאי אורקל). בקהל יהיו מפתחים רבים, מנהלי בסיסי נתונים DBAs, אנשי תשתיות ואבטחת מידע, וגם עשרות חיילים מיחידות עילית טכנולוגיות. לאורך הכנס, יתקיימו יותר מ-60 הרצאות טכנולוגיות על פני שלושה ימים בנושאי בסיסי נתונים, ענן, פיתוח, DevOps, מובייל, ML ועוד.
 

בין הדוברים:

סנדש ראו (Sandesh Rao)  VP באורקל העולמית שידבר על Auto ML, תחום חם וחדשני שיוצג לראשונה בכנס, לאחר תהליך פיתוח ב-Oracle Labs.

ה-Auto ML צפוי לשפר ולקצר פרויקטים בתחום ה-ML ע"י אוטומציה של התהליך וחיסכון בכוח אדם ובזמן (שהיום אורכים זמן רב ולא תמיד מגיעים לקו הסיום). הפיתוח צפוי להפוך את התהליך של ניתוח מידע וטיובו לסמי-אוטומטי, מה שיכול להיגמר בימים בודדים ולהקל מאוד על עבודתם של data scientistsו-data engineers.

טירטנקאר להירי (Tirthankar Lahiri)  SVP סגן נשיא בכיר באורקל העולמית, ידבר על החדשנות בבסיסי הנתונים של אורקל, בכלי הפיתוח ובמעבר לענן. כמו כן יספר על החידושים בתחום הדאטה וה-machine learning וכן על המעבר של ארגוני אנטרפרייז לפיתוח מערכות לסביבות ה-web והמובייל.

בנוסף, אורקל תציג לראשונה את Oracle Database 20c, הגרסה החדשה של הדאטה בייס האוטונומי בענן אורקל. היכולות החדשות שיתווספו לגרסה בקרוב יוצגו על-ידי מריה קולגן (Maria Colgan), מנהלת מוצר בכירה באורקל העולמית. בין היתר, תפרט קולגן על יכולות ה-In-memory החדשות שנוספו לדאטה בייס האוטונומי ומאפשרות לבסיס הנתונים לבצע טעינה מהירה יותר של חיפוש טקסטים ומידע גיאוגרפי, עם התאמה גדולה יותר למערכות מודרניות ו-IOT. היכולות החדשות תומכות במגמה העולמית של מעבר מאוסף בסיסי נתונים שונים בארגון - לבסיס נתונים מאוחד ומרכזי (converged database), מה שמקל על ניהול בסיסי הנתונים ופיתוח יישומים.

ליאת סבג, מומחית ניהול מידע ופתרונות ענן באורקל ישראל, תעביר סדנה מעשית ומפורטת בנושא מחסן המידע האוטונומי בענן אורקל ADW - Autonomous Data Warehouse.

מרינה מרנקוב, ארכיטקטית ענן באורקל ישראל, תעביר סדנה בנושא ORACLE VISUAL BUILDER, טרנד שתופס תאוצה לפיתוח אפליקציות והגדרתן בצורה גרפית גם ללא כתיבת קוד (Low Code Development Platform). מדובר בשירות מנוהל (PaaS) בענן אורקל, המספק כלים חדשניים לפיתוח אפליקציות.

קונור מקדונלד (Connor McDonald),  Oracle Developer Advocateבאורקל ואושיה עולמית בתחום הפיתוח של אורקל, מצוות האתר AskTom. בין הנושאים שיעלו: מעבר אפשרי של DBA לתפקיד data scientist.

ג'ואל קלמן (Joel R. Kallman), דירקטור בכיר באורקל העולמית, ידבר על תוכנת פיתוח האפליקציות ל-webו מובייל - Oracle APEX ויעדכן על החידושים בתחום.

הלי הלסקייהו (Oracle ACE Director (Heli Helskyaho מפינלנד, תעביר מספר הרצאות, בין היתר בנושא Machine Learning ואבטחת מידע. הלי נבחרה לרשימת 50 הנשים המשפיעות בפינלנד.

לפרטים נוספים: /https://www.iloug.org