אירוע לפיתוח פתרונות לאנשים וילדים על הספקטרום האוטיסטי

יום ב', 30 בספטמבר 2019

 

יוזמה של רימון טובין, אבא של יובל, צעיר עם אוטיזם, בשיתוף עם עמותת אלו"ט והמכון הישראלי לחדשנות ובסיוע חברת IBM, בנק הפועלים, בזק, איטרניטי, חברת Interblog והאוניברסיטה הפתוחה

 

עשרות צוותים של יזמים השתתפו ב"האקוטיזם", אירוע יזמות מרתוני לפיתוח פתרונות עבור אתגרים של אנשים וילדים על הספקטרום האוטיסטי. בין המשתתפים היו אנשי טכנולוגיה, הורים, אנשים על הרצף ואנשי מקצוע שחברו כדי לתת מענה לאתגרים שהציפו הורים ומטפלים לילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי.

בסיום המרתון, הוכרזו שלושת הפתרונות הזוכים שיזכו לעבור לחממת פיתוח, ובהמשך הדרך יוצגו למשקיעים שירצו לקחת את הפתרון ולהפכו למוצר אמיתי:

מקום ראשון -EmotiPlay  של היזמית נוגה מאיר-גורן(חברה בת שלCompedia):אמצעי טיפולי לעבודה על ויסות רגשי באמצעות טכנולוגיית VR. חושף את המטופל על הרצף האוטיסטי למצבי לחץ – וכך מסייע לו לפתח דרכי התמודדות. הצוות פיתח פיצ'ר ראשון המאפשר בניית סצנות חברתיות שהילד חווה כסרטון VR  אינטראקטיבי. בשלב הבא, היזמים מתכננים לחבר את הפיצ'ר למערכת ביו-פידבק הכוללת צמיד לביש שיאסוף נתונים פיזיים על המטופל. המערכת בוחנת אילו סיטואציות מעוררות לחץ אצל כל מטופל כדי ללמד אותו כיצד לשלוט בסיטואציה ולהירגע. המוצר יותאם לשפות ותרבויות שונות.

מקום שני - KannaWiser  של היזמים ד"ר אורנה יהודה אברמסון, גלעד סברדלוב ואביגיל דר: אפליקציה לשימוש ומעקב על טיפול בקנאביס שנועדה לטייב את הטיפול בקנאביס רפואי לילדים על הספקטרום האוטיסטי. להורים לילדים המטופלים בקנאביס לוקח זמן להבין מהו הטיפול האופטימלי המתאים לילדם. האפליקציה תשתמש בביג דאטה ובבינה מלאכותית לצורך מעקב אחר השיפור במצב הילד ושיפור השימוש. המטרה: להפוך את השימוש בקנאביס רפואי להרבה יותר נגיש, מבוסס ידע ואופטימלי עבור הילד המטופל.

מקום שלישי ODEO - של היזמים אורי דותן, ליאון רוזנגארטן ואנני עמר: מערכת ואפליקציה לניטור והפחתה של עוצמות רגשיות תוך כדי התראה לצוות המטפל והפעלתו. האפליקציה מתריעה לצוות המטפל על שינוי במצב הרוח של המטופל ובהמשך תיתן למטופל כלים להפחית את העוצמה הרגשית ולהקל על המתח. המערכת מתבססת על טכנולוגיית GSR(Galvanic Skin Response)שמראה על שינוי במוליכות העור, וקשורה לתהליכים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים המתרחשים בגוף. כאשר מזוהה שינוי פיזיולוגי, המערכת נותנת התראה למטפלים.