יו"ר חדש לאיגוד ההיי-טק הישראלי

יום ה', 10 בדצמבר 2020

 

מריאן כהן, נשיא קבוצת מר, נבחר  ליו"ר איגוד ההיי-טק הישראלי בהתאחדות התעשיינים.

כהן יחליף בתפקיד את היו"ר הפורש ד"ר צבי מרום, מייסד ומנכ"ל באטמ.

עם בחירתו אמר מריאן כהן, יו"ר האיגוד הנכנס: "אני מודה לחברות וחברי האיגוד על התמיכה הרחבה ומתחייב לפעול יחד עם חברי הנהלת האיגוד וכל החברים והפעילים כדי לקדם את תעשיית ההיי-טק הישראלית, לבנות שיתופי פעולה ולייצר הזדמנויות עסקיות. השנה האחרונה לימדה אותנו עד כמה חשוב שנדע לפעול יחד כקבוצה ולא רק כפרטים. את הפעולה המשותפת הזו אדאג להעצים ולחזק".

בבחירות המקוונות שנערכו כהן זכה ב-77% מהקולות בהתמודדות מול גלעד רבינוביץ', מנכ"ל קבוצת SQlink.

חברי האיגוד גילו היענות מרשימה כשאחוז ההצבעה בבחירות עמד על 93.7.

לצד הבחירות לתפקיד היו"ר, נבחרו גם 12 חברי הנהלה חדשים לאיגוד: איילת אברמוביץ' מנכ"לית רובוטק טכנולוגיות, טל קאופמן יו"ר ונשיאת סימטל ננו-ציפויים, גבי ג'ופי מנכ"לית אולסקריפטס ישראל, אבירם סושרד מנכ"ל פיליפס אלקטרוניקס, טל לאופר מנכ"ל ספקטרוניקס אמרסון, גיל ויסלר מנכ"ל ווישי ישראל, יניב הדר מנכ"ל ובעלים אי.אם.טי בע"מ, אריק טל מנכ"ל נוקיה ישראל, אופיר זיסמן מנכ"ל מיקרוקים, רון (רני) גלזר מנכ"ל תבור אלקטרוניקס, רפי חדד סמנכ"ל הפיתוח העסקי של פלקס ישראל ושרי גור מנכ"לית פורומטק.

מריאן כהן (64), נשוי פלוס 3 וסרן במיל' מיח' 8200, הוא מהנדס בהכשרתו שצמח בתעשיית ההיי-טק מראשית דרכו המקצועית. הוא שימש כמנכ"ל חברות שונות בקבוצת מר, בארץ ובחו"ל, ניהל פרויקטים גדולים והוביל את הפעילות הבינלאומית של הקבוצה בכ-25 מדינות. לפני 6 שנים מונה לנשיא הקבוצה. לצד פעילותו במר, כהן עוסק בפעילות ציבורית ענפה ומשמש בין היתר כנשיא ארגון הגג של לשכות המסחר הדו-לאומיות בישראל, יו"ר ההנהלה הציבורית של תעשיית ה-HLSבמכון הייצוא ויו"ר כבוד של לשכת המסחר ישראל-אמל"ט.

ד"ר צבי מרום, יו"ר האיגוד היוצא: "מברך את מריאן על ההישג בבחירות וכניסתו לתפקיד יושב-ראש האיגוד. מריאן בעל ניסיון ניהולי משמעותי בשווקים המקומיים והבינלאומיים ולפיכך הוא מבין היטב את הצרכים של תעשיית ההיי-טק. בשנות כהונתי קצרנו הישגים רבים והפכנו לאיגוד המוליך בהתאחדות התעשיינים. מהיכרות רבת-שנים עם מריאן, אין לי ספק שימשיך לחזק את האיגוד ולקדם את ענף ההיי-טק".

איגוד ההיי-טק הישראלי מייצג את תעשיות ההיי-טק בישראל וחברות בו כ-300 חברות העוסקות בתחומי המוליכים למחצה, התקשורת, אלקטרו-אופטיקה, מכשור רפואי, מוצרי תוכנה, ביטחון המולדת, אלקטרוניקה ובתי תוכנה. האיגוד פועל לקידום תעשיות ההיי-טק לצמיחה כלכלית, לייצוג בפני הממשלה, הכנסות והרשויות הממשלתיות ולקידום תהליכים של קביעת מדיניות והסרת חסמים. את האיגוד מנהלת מירב קינן.