חדש בישראל - רכב משא חשמלי מסחרי

יום ה', 25 בפברואר 2021
 
 
חברת יו.די.אס אינטרנשיונל בע"מ, היבואניות  של כלי רכב חשמליים, מרחיבה את היצע הפתרונות התחבורתיים ללקוחותיה וחושפת, לראשונה בישראל, את הרכב החשמלי המסחרי הראשון בישראל, מדגמי METRO, תוצרת חברת CENNTRO ארה"ב.
 
נמסר כי הרכב בעל לוחית רישוי צהובה ומורשה לנוע בכל דרך עירונית, דורש רישיון נהיגה מדרגה B וביטוח חובה. ככל רכב נדרש גם מעבר מבחן רישוי שנתי (טסט), כאשר עלות הרישוי עומדת על סך של 44 ש"ח בלבד ! 
 
ל-METRO החשמלית מנוע עוצמתי בהספק 10 קוו"ט, בטכנולוגיית AC, ללא פחמים וללא טיפול. הרכב מונע באופן קבוע ע"י מנוע אחורי המשודך ישירות לגיר,
 
המנוע החשמלי בעל נצילות גבוהה ומומנט מיידי של 100%, מסוגל לשאת 500 ק"ג בארגז ולהתנייד במרחב העירוני ביעילות וזריזות.
 
דגמי METRO מגיעים ב-4 גרסאות מרכב שונות: ארגז פתוח, ארגז סגור, ארגז סגור עם קירור עד מינוס 18 מעלות, ומרכב בלבד להרכבות אחוריות. כמו כן ניתן להזמין כאופציה ארגז מתרומם "הייבר".
 
METRO מצויד כסטנדרט ב-4 בלמי דיסק הידראוליים, מערכת היגוי חשמלית, מערכת מתלים ייחודית, בתכנון גרמני, עם בלמי זעזועים אופקיים, מערכת מיזוג אוויר מקורית מלאה, לוח מחוונים דיגיטלי מלא, כולל ממשק BT וחיבורי USB. מערכת תאורה היקפית הכוללת תאורת יום מסוג לד.
 
המהירות המרבית של הרכב 85 קמ"ש, טווח נסיעה ממוצע של כ-120 ק"מ לטעינה אחת, עם אופציה לעד 200 ק"מ עם מצבר ליתיום נוסף. מקור האנרגיה של הרכב - מערכת מצברים מסוג ליתיום יון, 86.4 וולט, 150 א"ש. המספיק לעמוד בכל המשימות היומיות.
 
בסיום יום העבודה הרכב, המצויד במטען פנימי אוטומטי, נטען מכל שקע ביתי V220, כאשר זמן הטעינה הממוצע עומד על כ-5 שעות..
 
לדברי היבואנים יתרון בולט בהפעלת רכב חשמלי מסוג זה הינו החיסכון המשמעותי בהוצאות. כבכל רכב חשמלי, אין צורך בתחנת תדלוק רגילה.
 
בנוסף, אין טיפולים כמו ברכב עם מנוע בעירה, אין קירור, שמן, מסננים, רצועות, רדיאטור וכו'. המנוע החשמלי מחובר בחיבור ישיר לתמסורת מעניק מערכת פשוטה לאחזקה וחסכונית.
 
לדברי החברה בישראל, החיסכון החודשי של עלות הדלק והטיפולים מוערך בכ-1500 ש"ח,
 
כתב SoftNews מציין כי דגמי METRO מיוצרים ע"י חברת CENNTRO, היצרנית הגדולה בארה"ב לכלי רכב חשמליים עירוניים מסחריים. המפעלים מייצרים כ-2,000 כלי רכב בחודש, ומשווקים ע"י רשת סוכנויות הפצה בכל העולם. כלי הרכב עומדים בכל דרישות התקן האירופאי ומיובאים לישראל באישור משרד התחבורה.
יו.די.אס אינטרנשיונל בע"מ הינה הנציגה הבלעדית בישראל של CENNTRO.