משרד רה"מ מקדם מענקים נוספים במיליארדי שקלים - בלי האוצר

יום ג', 10 בנובמבר 2020

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

המצב של מדיניות "שלוף" בנושא מענקים לעסקים ואנשים שנפגעו כלכלית מהקורונה נמשך ללא הרף בעיקר על בסיס לחצים של בעלי אינטרסים שונים.

עתה נמסר ממשרד האוצר כי גם עסקים גדולים שהפסידו רק 25 אחוז מהמחזור שלהם בסגר השני יכולים מעתה לבקש מענקי פיצוי על ספטמבר ואוקטובר.

סכומי המענק לעומדים בתנאי ההשוואה עם הכנסות העבר – עד 500 אלף שקל.

ועוד חידוש: גם חברות חדשות שהחלו לפעול בינואר פברואר השנה יוכלו לתבוע  פיצוי (סמלי) ואולי לקבל.

במקביל בעלי עסקים קטנים ועצמאים  מתלוננים שטרם קיבלו את המענקים  עבור התקופות הקודמות .

לצד הכרזות האוצר פועל נתניהו במקביל.

משרד ראש הממשלה בנימין נתניהו מקדם מענקים נוספים בעשרות מיליארדי שקלים, ללא ידיעת משרד האוצר וגורמים רלוונטיים נוספים - כך פורסם בחדשות כאן 11.

לפי הפרסום בחדשות כאן 11, המועצה הלאומית לכלכלה בראשות אבי שמחון מגבשת תוכניות סיוע נוספות למגזר העסקי בהיקף עצום, תוך מידור גורמים רלוונטיים, בהם נציגי משרד האוצר

לפי הפרסום בתקופה האחרונה פנתה המועצה לחברה פרטית בדרישה שתערוך עבורה מחקר עומק כדי להבין מי הענפים שנפגעו בצורה קשה ביותר מהמשבר, בעיקר בסגר השני.

לפי משרד רה"מ, המסקנות הנ"ל ישמשו לגיבוש תוכניות כלכליות נוספות לסיוע למגזר העסקי והאצת הפעילות המשקית כבר בשבועות הקרובים ולכן אין זמן לחכות. בנוסף דווח כי משרד רה"מ ממדר את משרד האוצר "בשל רגישות העניין".

גורמים באוצר סיפרו שהם לא מכירים את התוכנית הזו ולדבריהם התוכנית הכלכלית הקיימת מספקת, וניתן לעשות בה התאמות במידת הצורך