קרן לפיתוח ההון האנושי בתעשיית ההייטק

יום ד', 12 באוגוסט 2020
רשות החדשנות משיקה קרן לפיתוח ההון האנושי בתעשיית ההייטק
 
רשות החדשנות המשלתית  מכריזה על הקמת קרן לפיתוח הון אנושי אשר תמממן מיזמי פיתוח הון אנושי בתחומים שאותם תגדיר הרשות. עד סוף השנה הנוכחית תקצה הרשות כ-7 מיליון שקלים לתוכנית ובשנה הבאה לפחות 20 מיליון שקל.
עוד הכריזה הרשות על הקלה בתנאי כניסת מוסדיים להשקעות בהייטק. רשות החדשנות גם מקדמת הקמת איגוד להכשרת מהנדסים בטכנולוגיות מתקדמות.
 
צוין כי נושא ההון האנושי בתעשיית ההייטק היה הבעיה הקשה של התעשיה עד פרוץ משבר הקורונה. בתעשייה חסרים בכל רגע נתון כ-10,000 אנשי מקצוע בעיקר מתכנתים, אנשי דאטה וכד'. משבר הקורונה אמנם הוציא לשוק רבים מהתעשיה אבל לדעת אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, עדיין חסרים בתעשייה מספר עצום של עובדים ללא קשר לקורונה. "עדיין חסרים עשרת אלפים עובדים במקצועות המופ ופוטרו יותר עובדים זוטרים בתעשיה ופחות עובדים מנוסים", אומר אהרון אהרון בשיחה לכלכליסט. "יש פער של אנשי מופ שנשאר".
 
אהרון אהרון חושב שהקורונה היא הזדמנות טובה להחזיר עבודות של חברות הייטק ישראליות שכעת מתנהלות באוקראינה ומדיננות אחרות במזרח אירופה בחזרה לישראל "אין סיבה להחזיק אנשים באוקראינה כאשר ניתן להחזיק בישראל".
אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות
אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות
צילום: אוראל כהן
 
 
אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "התקופה הנוכחית בה מאות אלפי ישראלים נפלטו משוק העבודה מהווה גם הזדמנות למשק הישראלי להכשיר את חלקם לתפקידי מחקר ופיתוח בתעשיית ההייטק. כך, המסלול ישלב בין הכשרה מחדש של אנשים בעלי פוטנציאל גבוה לתרומה לפיתוח הון אנושי מיומן בתעשיית ההייטק ובדגש על מחפשי עבודה, והכשרתם לתפקידי מחקר ופיתוח לתעשייה עתירת הידע, לבין שדרוג של עובדים קיימים בתעשייה אשר יעברו הכשרות טכנולוגיות מתקדמות ובכך יתנו ערך מוסף לחברות.
 
הצורך בכוח אדם מיומן ואיכותי ממשיך להיות אתגר משמעותי להמשך פיתוח מו"פ חדשני בתעשיית ההייטק בישראל ולשמירה על מובילות ותחרותיות בינלאומית. על מנת לספק מענה ראוי לאתגרים ולתמרץ תאגידים (עסקיים ומלכ"רים) ליצור פתרונות לאתגרי פיתוח ההון האנושי בתעשייה עתירת הידע, מועצת רשות החדשנות אישרה את הקמת הקרן לפיתוח הון אנושי בהייטק".
 
הקול הקורא הראשון של הקרן יהיה פתוח להגשת הצעות למשך כחודשיים מחודש אוגוסט ועד לאוקטובר ויתמקד בתחומים המועדפים הבאים: תכניות לאיתור פוטנציאל, מיון , הכוונה, הכשרה, התמחות או השמה, עם מיקוד לקהלים הבאים: אנשים בעלי פוטנציאל שנפגעו מהמשבר הכלכלי, אוכלוסיות בתת ייצוג – נשים, חרדים, בני מיעוטים, יוצא אתיופיה, אנשים עם מוגבלויות , אוכלוסיות המתגוררות בפריפריה (עם דגש על בוגרי מכללות) ושילוב עולים ותושבים חוזרים בעלי רקע וניסיון בתפקידי מו"פ בתעשיית ההייטק.במסלול יינתנו שני סוגי מענקים: לתקציב מבוקש של עד מיליון שקל. השתתפות רשות החדשנות במימון תכנית מאושרת תהיה באמצעות מענק בשיעור של50%, 60% או 70% מהתקציב המאושר.
 
לפרטים: innovationisrael.org.il/HCfund