סמסונג חשפה פרטים נוספים על Galaxy A42

יום ב', 12 באוקטובר 2020
 
סמסונג (Samsung) פרסמה פרטים נוספים אודות מפרטו של דגם ה-Galaxy A42, שיהיה מכשיר הדור החמישי הזול ביותר של החברה ומתחרה ישיר ל-OnePlus Nord. מה שקודם היה רק שמועה או ניחוש הוא עכשיו כבר נתון רשמי/

בשעה שתמיכה בגלישה ברשת הדור החמישי (5G) הולכת וגוברת בסביבת מכשירי השוק הגבוה, מכשירי השוק הנמוך ומכשירי שוק הביניים עדיין מחפשים את דרכם לשילוב הרשת החדשה. התוספת האחרונה מבית סמסונג לשוק הביניים-נמוך מגיע בצורת ה-Galaxy A42 5G, כשזה מציע עיצוב ייחודי, מסך מקצה לקצה, סוללה גדולה וכמובן, תמיכה ברשת הדור החמישי.

בחזיתו של המכשיר נמצא מסך בגודל 6.6 אינץ', עם פאנל מסוג Super AMOLED, ברזולוציית ?+HD ובקצב רענון של 60 הרץ. בחלקו העליון והאמצעי של המסך ניתן להבחין במגרעת בתצורת Infinity-U, כשזו מהווה בית למצלמת הסלפי. מתחת לפאנל התצוגה סמסונג ממקמת סורק טביעות אצבע אופטי, המאפשר לפתוח את נעילת המכשיר היישר מהחזית.

מערך הצילום נראה מרשים לקטגוריה, עם ארבעה חיישנים מאחור: ראשי (48 מגה-פיקסל), זווית רחבה (8 מגה-פיקסל), עדשת מאקרו (5 מגה-פיקסל) וחיישן עומק (5 מגה-פיקסל). למצלמת הסלפי הקדמית חיישן בודד של 20 מגה-פיקסל.
 
בסמסונג עדיין לא מוכנים לספר על ערכת השבבים מעבר לכך שמדובר במעבד עם שמונה ליבות, אך סביר להניח כי מדובר ב-Snapdragon 750G של קוואלקום (Qualcomm). הרוכשים יוכלו לבחור מבין דגמים שונים עם 4, 6 או 8 גיגה-ביט זיכרון עבודה, ו-128 גיגה-ביט לאחסון קבצים הניתנים להרחבה באמצעות כרטיסי microSD. הסוללה היא בנפח 5,000 מיליאמפר/שעה, עם תמיכה בטעינה בעוצמה של עד 15 וואט.
 
ה-Galaxy A42 יגיע עם מארז פלסטיק בעל מרקם "נקודות" ייחודי, בצבעי שחור, לבן ואפור. מחירו ותאריך היציאה הרשמי טרם נחשפו, אך הצפי הוא למחיר פתיחה של כ-350 דולרים.