התפטר מנהל רשות החדשנות

יום ג', 1 בספטמבר 2020
 
מנכ"ל רשות החדשנות הודיע על עזיבתו לאחר 4 שנים בתפקיד. לא ברור בשלב הנוכחי לאיזה תפקיד הוא יעבור.
 
אהרון הוביל את תוכניות הסיוע, כולל תמיכה בחדשנות בתעשיות היי-טק ומסורתיות לצד לא מעט ביקורת ת מצד התעשייה על סחבת באישור מענקי מו"פ והצהרות המפגרות בעת הביצוע. 
 
בהצהרת הפרישה ציין אהרון אהרון כי "אני חושב שהגענו לנקודה מאוד טובה מבחינת הרשות - ההנהלה חזקה, הארגון עובד בצורה מופלאה, הגענו לתקציב שנתי של 2.25 מיליארד שקל והכי חשוב - תפסנו מקום מרכזי גם בתעשייה וגם בממשלה".

אהרון (בתמונה) הצטרף לרשות החדשנות בשלהי 2016, לאחר חמש שנים שבהן עבד באפל, שם הוא שימש כמנכ"ל אפל ישראל וכסגן נשיא טכנולוגיות חומרה בחברה העולמית. הוא היה המנכ"ל הראשון של הרשות החדשה, שלפני כן הייתה לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה (האחרון שכיהן בתפקיד היה אבי חסון). לפני כן שימש במספר תפקידים בכירים בחברות טכנולוגיה מובילות, בהן יבמ, וניהל כמה חברות, בכלל זה קמרו וסיברידג'.

בתקופתו גדל תקציב רשות החדשנות / המדען הראשי, אולם בחודשים האחרונים נרשמו בו עיכובים שונים, בגלל הקורונה. עם זאת, באחרונה היא קיבלה תוספת תקציבית של 390 מיליון שקלים. לפני שבועות אחדים השיקה הרשות קרן לעידוד חברות היי-טק להחזיר כוח אדם לעבודה ולקלוט עובדים חדשים, במטרה לעודד את צמיחתו מחדש של הענף ובכך לתרום ליציאת המשק הישראלי מהמשבר.

אהרון יסיים את תפקידו בעוד שלושה חודשים וישלים ארבע שנים בתפקיד. רשות החדשנות היא הגוף שאמון על חיזוק מדיניות המחקר והפיתוח של חברות ההזנק, וגם התעשיות המסורתיות.