שגעון משחקי הווידאו

יום א', 30 בדצמבר 2018

בסיכום שנת 2018 מסתבר כי  גל משחקי הווידאו  גורף ילדים, צעירים מבוגרים ובני ובנות כל המגזרים.

האלוף הלא מעורער בינתיים הוא המשחק פורטנייט עתיר המאבקים והמתאבקים.

ישנם לא מעט להיטים בעולם הגיימינג – כמו Call Of Duty, GTA, FIFA ועוד רבים וטובים – אבל במשחקים שעושים כל כך הרבה רעש בכל כך מעט זמן נתקלים לעיתים נדירות. משחק המולטי-פלייר Fortnite (פורטנייט) יצא רק ביולי 2017 ומאז כבר הספיק לעשות שמות בעולם הגיימינג, להדביק לא מעט גיימרים למסכים שונים ולעשות המון, אבל המון, כסף לחברה המפתחת שלו. ההכרזה הראשונית על פורטנייט התרחשה כבר ב-2011, ולאורך השנים נחשפו עוד  פרטים, בעיקר על מצב המשחק המקורי שבו אתם וחבריכם אוספים משאבים כדי לבנות מבצרים ולהביס זומבים ומפלצות. מה שהפך את המשחק לפופולרי במיוחד הוא מצב ה-Battle Royal, שבו אתם ועוד 99 משתתפים לכל היותר צונחים מאוטובוס מעופף אל אי בודד, ענק ונטוש, ללא כלי נשק מלבד גרזן. מרגע הנחיתה אתם צריכים לחפש נשקים, חפצים ומלכודות, בניסיון להיות האחרון ששורד. 

במשחק הזה, בניגוד לרוב משחקי היריות, אין פסילות ואין ניסיונות שניים. ברגע שהדמות שלכם מתה, הסיבוב הסתיים מבחינתכם ותאלצו להתחיל סיבוב חדש עם מתחרים חדשים לחלוטין. עד כה המשחק נשמע זהה כמעט לחלוטין ללהיט שהזניק את ז’אנר הבאטל רויאל, PlayerUnknown’s Battlegrounds, הידוע גם כ-PUBG, מלבד הבדל עיקרי של אפשריות הבנייה. הגרזן שקיבלתם בתחילת הסיבוב לא משמש אתכם רק ככלי נשק (והוא די גרוע בתור כלי נשק), אלא ככלי לחציבת משאבים. בפורטנייט כמעט כל דבר אפשרי להריסה, ובאמצעות הגרזן תוכלו להרוס קירות, רצפות, עצים וכמעט כל מה שהוא לא חלק מהאדמה, ולאסוף לרשותכם שלושה סוגי משאבים: עץ, אבן וברזל. כך גם תוכלו לעשות את הדבר המגניב ביותר בפורטנייט – לבנות מבנים ואלמנטים כאוות נפשכם. רוצים להגיע לקצה ההר הגבוה שמולכם? בנו אליו מדרגות; יריב הגיע ממולכם ומתפתח קרב יריות? בנו לעצמם קיר מחסה שיאפשר לכם להתחבא. 

השאלה היא לאן מובילה התמכרות אינסופית זו שכל כולה היא קרבות ומלחמות ברמה בינלאומית כאשר המתוחכם, הזריז, והאכזר הוא המנצח .

ברוח MeeToo גם המין הנשי בכל הגילים לוקח חלק פעיל בקרבות הלא נגמרים ואך מוכן לשלם עבור תענוג זה סכומי כסף נכבדים לספקים.