סין היזהרי – המתחרה בא מלמטה

יום ה', 5 ביולי 2018

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

HANOI- חברות ויאטנמיות, כולל חברות חדשות בתחום, מתכננות להשיק או להרחיב את הייצור של סמארטפונים, כאתגר בפני יצרנים זרים, במיוחד סמסונג אלקטרוניקס, השולטת בשוק.


Vingroup, מפתחת הנדל"ן הגדולה ביותר בווייטנאם, הודיעה על תוכנית לייצור טלפונים חכמים ממש בקרוב  ואילו יצרנית האלקטרוניקה הביתית Asanzoאמורה לייצר 600,000 טלפונים חכמים ב -2018, עלייה של 50 פעמים לעומת השנה הקודמת.שתי החברות  משתמשות בטכנולוגיה שנרכשו מניסיונם בייצור ציוד מקורי כדי לנצל את השוק הגדל במהירות.

לאחר שסמסונג תפסה כמעט מחצית משוק הסמארטפונים בווייטנאם, החברות המקומיות ייכנסו לתוקפנות שיווקית עם מודלים במחיר נמוך.

Vingroupהודיעה כי היא מעמידה הון בסך  131 מיליון דולר כדי לפרוץ לשוק הטלפון החכם. חברת הבת החדשה שהקימה תבנה מפעל לייצור בפארק תעשייה בהאי פונג, עיר חוף בצפון וייטנאם.

סמסונג מגיבה ביצירת מוקד ייצור של הטלפון החכם בווייטנאם על ידי הבאת חלקים מסומנים בוויאטנמית. 

שוק הסמארטפונים בווייטנאם גדל במהירות בקצב שנתי של כ -10%, עם היקף של יותר מ-15 מיליון יחידות.

Oppo, שנכנסה לשוק בשנת 2012, עלתה על אפל כספקית הטלפונים החכמים השנייה בגודלה בווייטנאם תוך חמש שנים, הודות לתכונות כמו פונקציות מתקדמות של תמונות אישיות. עוד יצרנית סינית Xiaomi  חותרת להרחיב את נתח השוק שלה באמצעות מכירות קשורות עם מוביל קמעונאות באלקטרוניקה הווייטנאמית Digiworld.

Oppoתקדם ייצור ושיווק טלפונים חכמים זולים תחילה - אמר נגוין וייט קואנג, סגן יו"ר הקבוצה

Vingroupכבר קשורה עם יצרנית טלפון החכם בחו"ל במטרה לייצר מודלים במחיר נמוך ורווחי. בינתיים תלמד טכנולוגיות מהשותף, על פי מקורות הקרובים לאסטרטגיה שלו.

 Asanzoהמייצרת בעיקר טלוויזיות, תשקיע 200 מיליארד דונג (8.73 מיליון דולר) כדי להגדיל בצורה חדה את היקף הייצור של טלפונים חכמים השנה. החברה נכנסה לשוק הסמארטפונים עם שני דגמים בשנת 2017 ומאז ייצרה בסך הכל 12,000 יחידות .

עוד בשנת 2018, Asanzoמתכננת לשחרר דגמים חדשים בכל רבעון, בתקווה לייצר יותר מ -600,000 יחידות.