בעקבות השבכ? - אפל וגוגל יספקו כלים למעקב אחרי וירוסים

יום ה', 30 באפריל 2020
אפל וגוגל בעקבות השב"כ הישראלי...
החברות אפל וגוגל יספקו כלים מוקדמים לרשויות בריאות הציבור למעקב אחרי וירוסים.
החברות מוסרות על הישגים ראשונים בבנייה של ממשק תכנות אפליקציות לפני שישחררו את ה- API המלא באמצע מאי.
המטרה היא להקל על מעקב אחר האנשים שנדבקו ב- COVID-19 או היו בסביבה מסוכנת.
 
בשלב הבדיקה הראשוני, קבוצה מוגבלת תקבל גישה לפריטים הראשונים בממשק התכנות של יישום הודעת החשיפה. המהלך בפיתוח  המעקב הוא חלק מהפעילות הרגילה של אפל וגוגל לצורך הצגת תוכנה חדשה. הם עובדים עם קבוצה קטנה של מפתחים כדי להיות בטוחים שלטכנולוגיה אין באגים או בעיות אחרות לפני שהם מציגים אותה בצורה רחבה יותר. זה גם מאפשר לאפל וגוגל לקבל משוב כדי לבצע שיפורים בתכונות השונות של הטכנולוגיה לפני שהיא מגולמת למפתחים נוספים. 
 
אפל וגוגל מוקדם יותר החודש אמרו כי הם  עובדים יחד על מאמץ גדול  להפסיק את התפשטות  COVID-19  שמשתמש באיתור וניתוח סימנים ממעקב אחר הטלפונים של אנשים   כדי להזהיר אותם אם הם יצרו קשר עם מישהו במהלך 14 הימים האחרונים של נבדק חיובי עבור המחלה. 
 
הפרויקט המשותף מנצל שתיים ממערכות ההפעלה הפופולריות ביותר בעולם   - iOS של אפל ואנדרואיד של גוגל - כדי להגיע למיליארדי אנשים. הכלים ישתמשו בטכנולוגיית רדיו בלוטות 'לתמיכה באפליקציות שפותחו על ידי רשויות בריאות הציבור, ואייפונים ומכשירים המופעלים על ידי תוכנת אנדרואיד של גוגל יוכלו לתקשר זה עם זה .
 
אפל וגוגל בסופו של דבר מתכננות לבנות את יכולות מעקב הקשר במערכות ההפעלה הסלולריות שלהן , כחלק מאפליקציות הבריאות הציבורית. ברגע שזה חלק ממערכת ההפעלה, המעקב יכול להיות אפילו קל יותר, אך זה ידרוש מאנשים לעדכן את תוכנת הטלפון שלהם. אחרי הכל, כלי תוכנה יעיל רק כמו מספר האנשים שיכולים לגשת אליו. מומחים מאמינים שלפחות מחצית מהאוכלוסייה תצטרך להצטרף לטכנולוגיית ההתחקות, כלומר החברות יצטרכו לשכנע מיליארדי אנשים פוטנציאליים להירשם.
 
המעקב המשולב כולל את היכולת להגדיר ולקבוע את רמת הסיכון לחשיפה עבור מישהו שקשור לחשיפה לאדם שנדבק ב- COVID-19. זה ייקח בחשבון כמה קרוב היו שני האנשים וכמה זמן הם היו בסמיכות.