מגבילים תפוצת שתף בווטסאפ

יום ג', 22 בינואר 2019

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNEWS
 
מעבירים הודעות וואטסאפ לכל העולם? מעכשיו יש הגבלה
החברה הודיעה כי היא מתחילה להגביל העברה של הודעות בקבוצות בעקבות מספר מקרי רצח שהופצו ברשת.
אמנם רבים משוכנעים כי ההודעה  שקיבלו ממש מעניינת או חמודה או חשובה - אבל לפני שאתם מעבירים אותה לכל מי שאתם מכירים אתם צריכים מעתה לעצור רגע ולחשוב למי יותר חשוב לכם להעביר אותה.
 
עתה הודיעה וואטסאפ רשמית כי היא מתחילה להגביל את העברת ההודעות בין צ'טים באפליקציה: אם עד היום ניתן היה להעביר כל הודעה לכמה אנשים שרציתם, מעכשיו תוכלו להעביר הודעה רק לחמש קבוצות בלבד כלומר בסך הכל ל-1280 נמענים.
 

 

בהודו המגבלה חמורה אף יותר - 5 צ'טים בלבד.
 
ההחלטה באה על רקע הניסיון להלחם בתופעות הפצת ידיעולת ושמועות שווא כמו גם ניבולי פה. כבר  בקיץ האחרון החליטה עקרובית הנהלת ווטאסאפ להגביל את מספר היעדים אליהם ניתן להעביר הודעה דרך האפליקציה הבילנאומית ווטאפ שיש לה כ-1.5 מיליארד משתמשים.
 
עם זאת עוקפים יוכלו להפיץ פייק ניוז אם בצורה ויראלית או בתוך הקבוצות שנשארות עדיין גדולות.   מגבלה בוואטסאפ
בהודעה הרשמית של החברה נטען כי הסיבה היא ש"ניסינו לשמור בזהירות על תחושת האינטימיות שאנשים אומרים שהם אוהבים" - אלא שהסיבה האמיתית שונה לחלוטין: ממשלת הודו דרשה מהחברה להגביל העברה של הודעות בין משתמשי השירות בעקבות סדרה של מקרי רצח שהותנעו על ידי שמועות בוואטסאפ.
לפי דיווחים בתקשורת ההודית, בשנתיים האחרונות מתו לפחות 17 אזרחי המדינה בעקבות לינצ'ים שבוצעו בהם על ידי שכניהם, שקיבלו בוואטסאפ הודעות לפיהן אותם אנשים הם אנסים, פדופילים וכדומה.