68 אחוז מהחברות התעשייתיות מאיצות הטמעת טכנולוגיות מציאות רבודה

יום ג', 16 ביולי 2019

 

חברת הטכנולוגיה האמריקאית PTC, המיוצגת בישראל על ידי חברת מטריקס, פרסמה נתוני מחקרים חדשים שכותרתם: "מצב החדשנות בתעשייה". המחקרים המקיפים והדו"ח על ממצאיהם מפרטים שיפורים משמעותיים שהשיגו חברות תעשייתיות שאימצו את טכנולוגיות המציאות הרבודה (AR) והאינטרנט התעשייתי של הדברים (IIoT). 

מציאות רבודה (באנגליתAugmented Reality, ובקיצור AR) היא טכנולוגיית מחשוב המשמשת כהעתק של המציאות. במציאות זאת משולבים אלמנטים וירטואליים המתמזגים עם הסביבה האמיתית בזמן אמת ובאופן אינטראקטיבי. השימוש באלמנטים של צליל ואיורים על המרקע הופכים את המציאות לאינטראקטיבית. בניגוד למציאות רבודה, המונח "מציאות מדומה" מתייחס להחלפה מוחלטת של העולם האמיתי בעולם מדומה.

 

בין ממצאי הדו"ח שעוסק במציאות רבודה: אימוץ המציאות הרבודה מתמקד כיום באספקת שיטות משופרות להכשרה, הדרכה והנחיה של עובדים, בכדי לאפשר את האופטימיזציה הדרושה לנוכח המחסור הגדל בעובדים מיומנים במגזר התעשייתי.

בנוסף, בדו"ח העוסק ב-Industrial IoT, עולה כי הטמעת ה-IIoT צפויה לשבור שיא ב-2019 היות וחברות רבות שואפות לשפר את האפקטיביות התפעולית שלהן, לצמצם עלויות ולהקטין את הסיכון המאפיין את הנוף התחרותי העולמי. 

"ארגונים תעשייתיים מבינים כיום את הדחיפות בשיפור הפריון וההתייעלות כדי שיוכלו להישאר תחרותיים ורלוונטיים," אמר ג'ים הפלמן, נשיא ומנכ"ל PTC. " ממצאי הדו"חות שלנו מאשרים כי אימוץ המציאות הרבודה וה-IIoT בתעשייה הם צעד חשוב להשגת יעד זה."

 

ממצאים נוספים שעולים מהדו"חות:

מציאות רבודה:

  • ארגונים תעשייתיים הם המהירים ביותר לאמץ את המציאות הרבודה ומהווים קרוב ל-60% מהמשיבים לסקר, עם מיקוד בשיפור ביצועי העובדים ומילוי המחסור בכח-עבודה מיומן שעמו מתמודדות חברות ברחבי העולם.
  • 55% מתרחישי השימוש בטכנולוגיה המכוונים לשיפור פריון העובדים מתמקדים במתן הוראות והנחיות, במיוחד בסביבות ייצור, שירות והדרכה.
  • יוזמות פיילוט מוצלחות עוברות משלב הבחינה לשימוש מלא בתוך 12 חודשים בשיעור הגבוה ב-20% בהשוואה לשנה שעברה ובכך מאפשרות לחברות שהזדרזו לאמץ את הטכנולוגיות החדשות ליהנות מיתרון תחרותי.

להורדת דו"ח המחקר המלא אודות מציאות רבודה לחץ כאן

 

Industrial IoT:

  • האינטרנט של הדברים נעשה שכיח בסביבות מתועשות מאוד. יישומיו כוללים ייצור מוצרים במפעלים תעשייתיים המייצגים 70% מהמשיבים לסקר.
  • פתרונות IIoT מקיפים מתמקדים בעיקרם בתרחישי שימוש כגון מידע תפעולי המהווה 31% מתרחישי השימוש) לצד תרחישי שימוש חדשים כגון אחזקה חזויה (Predictive Maintenance) המהווים 12% בתחומי הייצור, התפעול והשירותים.
  • ארגונים תעשייתיים המתמודדים עם לחצים גלובליים מכירים בצורך לפרוס IIoT במהירות כדי לשפר את האפקטיביות התפעולית. 

להורדת דו"ח המחקר המלא אודות Industrial IoT לחץ כאן