מלחמות הסייבר: ענקית הסייבר טאניום אמריקאית תובעת את Wiz הישראלית

יום א', 1 באוגוסט 2021
מלחמות הסייבר: ענקית הסייבר טאניום אמריקאית תובעת את Wiz הישראלית.
 
חברת Tanium האמריקאית, שהיא חברת סייבר בשווי 9 מיליארד דולר, תובעת את ענק הסייבר הישראלי Wiz  של אסף רפפורט ועובדי מכירות בכירים שלה בעבר. לטענת התובעת, עובדי החברה אשר החלו לעבוד ב-Wiz גנבו ממנה סודות מסחריים. החברה הישראלית נתבעת על שכירת עובדים אלו.
 
יצוין כי WIZ  הפכה באחרונה ליוניקורן - מבחינת שווי השוק שלה עם הכנסות של מיליוני דולרים בלבד.
 
התביעה כוללת עשרות תכתובות בין העובדים לשעבר, כמו גם מיילים ורשומות בלינקדאין. לצורך איתור המידע שכרה החברה האמריקאית צוות זיהוי  דיגיטלי אשר חיפש עדויות במחשבי אחד העובדים.
 
החברה האמריקאית הגישה את התביעה בבית המשפט בג'ורג'יה בארצות הברית נגד החברה הישראלית ושניים מעובדיה בטענה שהם לקחו מידע קנייני משמעותי הקשור לתחום המכירות.
 
המתח בין שתי החברות עלה כאשר Wiz שכרה ארבעה אנשי מכירות של טאניום שהיו אחראים על מכירות בסך של 25 מיליון דולר. עורכי הדין של החברה הישראלית טענו שכל מטרת התביעה היא להעניש את העובדים ולתביעה אין כל סיכוי.
 
מ-Wiz נמסר בתגובה: "אנו גאים בכך שהעובדים הטובים בעולם עובדים אצלנו, ואנו עומדים מאחוריהם בתביעה זו. לתביעה של טאניום אין שום בסיס ואנו בטוחים שהתוצאה הסופית במשפט תשקף זאת. עד לרגע זה כל הבקשות של טאניום נדחו על ידי בית המשפט"
 
במאי האחרון גייסה החברה הישראלית 120 מיליון דולר בהשקעה ששימשה לרכישת מניות של משקיעים בחברה, בהובלת הקרן של ענקית תוכנת הענן האמריקאית סיילספורס, ובהשתתפות קרן בלקסטון. עד היום גייסה Wiz כ-230 מיליון דולר בשני סבבים מרכזיים, כאשר הראשון היה של 100 מיליון דולר והשני שבוצע לאחרונה עמד על כ-130 מיליון דולר לפי שווי שוק מוערך של 1.7 מיליארד דולר.  
 
Wiz הוקמה על ידי אסף רפפורט המכהן כמנכ"ל; עמי לוטבאק, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ינון קוסטיקה, סמנכ"ל המוצרים; ורועי רזניק, סמנכ"ל המחקר והפיתוח. החברה מתמחה ופעילה בתחום אבטחת הענן.