סופלנט הישראלית מביאה חקלאות חכמה

יום ה', 21 ביוני 2018

 

חברת סופלנט(SuPlant) מעפולה, המאפשרת לחקלאים ליהנות מחקלאות חכמה באמצעות הסמארטפון, תציג את המערכת אותה פיתחה והמשווקת ופועלת ב- 14 מדינות בעולם, בתערוכת פרש אגרומשוב 2018 – האירוע הגדול בישראל לשיווק תוצרת חקלאית. התערוכה תתקיים ביוזמת קבוצת "משוב" בתאריכים 26 ו-27 ליוני 2018 בביתן 1, גני התערוכה תל אביב.

 

סופלנט, שהוקמה לפני שלוש שנים, פיתחה מערכת אינטרנט של דברים(IoT) המשלבת חיישנים רגישים, לוויינים, אלגוריתמים ואינטרנט. המערכת, הפועלת בענן, מאפשרת לחקלאים לדעת הכל על הגידולים שלהם בזמן אמת, בעוד הם יושבים במכונית או על הכורסה בבית והטכנולוגיה המתקדמת מדווחת על כל המתרחש בשדות. בנוסף, פיתחה החברה יכולת להשתמש בנתונים מחלקות לדוגמא, לחישוב צרכים של חלקות אחרות בעלות מאפיינים דומים, ללא צורך בחומרה.

הטכנולוגיה של סופלנט פועלת כיום ב- 14 מדינות, כולל ישראל, לרבות אוסטרליה, ספרד, ברזיל, סין ועוד, בתחומי גידולי שדה, ירקות ומטעים.

זוהר בן-נר, המייסד ומנכ"ל סופלנט, אומר כי הטכנולוגיה שעליה מבוססת פעילות החברה משלבת תוכנה מבוססת אלגוריתמים, כשהנתונים שנאספים מהחיישנים המוצבים בשטח מועברים לענן ושם מנותחים על ידי האלגוריתמים החכמים. מהחיישנים הרגישים המוצמדים לצמח ולקרקע ומחיישנים מטאורולוגיים, מתקבלים נתונים רבים, כגון רטיבות קרקע, מליחות, נתונים מהצמח, פרי, טמפרטורה, ועוד פרמטרים מטאורולוגיים-אקלימיים.