גוגל - נמשיך בעבודה מהבית

יום ד', 29 באפריל 2020

מנהלים וכלכלנים רבים בעולם מעריכים כי גם לאחר שתעבור מתקפת מגפת הקורונה לא יחזרו הסדרי העבודה למקורם ומקומם ולא יהיו כפי שהיו.

גם בישראל הנטיה היא להמשיך  בהיתרי ועידוד  עבודה מהבית כולל גם בשירותי הממשלה. וזאת משיקולי אפשרות נוכח שיפור התקשורת הרב כיוונית בווידאו, סיכוי לשיפור פריון העבודה הגמישה, הקלות בתחבורה, ועוד.

עתה באה חברת הענק גוגל ונותנת לכך "גושפנקא רשמית".

"גם עתה וגם לאחר ה-1 ביוני עם האפשרות לחזור לעבודה מלאה במשרד", נאמר בתזכיר של מנהלי  הצוות העולמי, "ההחזרות העתידיות לסביבות העבודה המשרדיות יהיו מגוונות ומצטמצמות".
 
אף כי הוראות הסגר במדינות השונות בארה"ב משתנות כיום התזכיר מתפרסם כאשר צו הנעילה של משרדי גוגל בשל ה-Coronavirus באזור מפרץ סן פרנסיסקו, כולל בית המטה של גוגל, הוארך עד סוף מאי. עוד נאמר לעובדים כי "נסיבות ייחודיות בתחומים שונים עשויות לשלוט במדיניות ההחזרים לעבודה במשרדים של החברה.
 
"בדיוק כמו שהיינו אחת החברות הראשונות שעברו לעבודה מקוונת מהבית - WFH, נזהר באותה מידה במעבר שלנו חזרה למשרד," אמר מנהל כוח האדם סטיב פיצ'אי בתזכיר. "לא תהיה גישה בגודל אחד ואחיד המותאם לכל, וההכוונה הספציפית תשתנה ממיקום למיקום. לא כל אחד באתר יחזור בבת אחת - צפו שהחזרה למשרדים תהיה מבוזרת ומצומצמת." 
הודעה מפתיעה זו של גוגל זכתה לפרשנות רבה כולל באתר Business Insider.