עובדי טוויטר ימשיכו לעבוד מהבית

יום ד', 13 במאי 2020

מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, מודיע בימים אלה  לעובדים במייל כי יאפשרו להם לעבוד מהבית ללא הגבלת זמן, גם לאחר סיום פרשת COVID-19

דורסי אמר גם כי משרדי טוויטר לא ייפתחו מחדש עד ספטמבר לכל המוקדם, כך דווח BuzzFeed News  . טוויטר הודיעה לעובדים להתחיל לעבוד מהבית כבר בחודש מרץ , אך ההצעה אינה נוגעת לעובדים שתפקידם מחייב לחזור למשרד, כמו אלה האחראים  על תחזוקת שרתים.

נציג טוויטר אמר ל- Business Insider כי ההחלטה מממשת  את המשימה הרחבה יותר של החברה לתמוך בעובדים העובדים מכל מקום והוסיפה כי "החודשים האחרונים הוכיחו שאנחנו יכולים לעשות את העבודה הזו."

"פתיחת משרדים תהיה ההחלטה שלנו, מתי ואם העובדים שלנו יחזרו, תהיה שלהם", אמר הנציג ל- Business Insider. "

גם כשנחליט לפתוח משרדים, זו  לא תהיה דרך חזרה למה שהיה לפני כן. זה יהיה זהיר, מכוון, משרד אחר משרד והדרגתי."

המדיניות החדשה פירושה גם שרוב התפקידים הפתוחים בטוויטר יהיו אופציונליים מרחוק בעתיד,  - - אמר דורסי 

הנהלת הטוויטר תמשיך להשעות נסיעות עסקיות ולא תקיים אירועים אישיים וארגוניים גם בהמשך שנת 2020, אמר הנציגהחברה תקבע לשנת  2021 אירועים לקראת סוף השנה.

יצוין כי גם חברות הי-טק גדולות אחרות הודיעו על תכניות עבודה מקלות מהעבודה, אך מעטות מרחיקות כמו טוויטר

גוגל, מיקרוסופט, פייסבוק ואמזון אמרו לעובדים שהם יכולים להמשיך לעבוד מהבית עד הסתיו, גם אם משרדיהם ייפתחו מוקדם יותר.

עוד לפני פרוץ ה- COVID-19- דורסי השמיע תוכניות לעודד "כוח עבודה מבוזר" עם עובדים מרוחקים יותר המתגוררים מחוץ לסן פרנסיסקו, שם ממוקמת החברה.

דורסי אמר במהלך שיחת רווחים בפברואר ,"אני לא חושש מאיטיות מאחר שאנו עובדים להפיץ גאוגרפית את כוח העבודה שלנו. אני חושב שאנחנו צריכים לבנות חברה שלא לגמרי תלויה בסן פרנסיסקו 

כשאנו צופים קדימה, אנו מגיעים למאגר כישרונות שמצפה לעבודה מרחוק הרבה יותר ... עלינו לבנות את החברה שלנו סביב זה. עוד לא תכננתי שום תוכניות לשנת 2021  אך אני מצפה שאעשה זאת בקרוב".