מאבק בשעמום העובדים

יום ד', 12 ביולי 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

מאבק בשעמום העובדים

מחקר שנערך באחרונה על ידי האתר Emolument.comהעוסק בניהול משאבי אנוש, ניתח, בין היתר, את העבודות הנחשבות משעממות ביותר. הוברר כי ככל שגדלה ההתמקצעות, עולה שביעות הרצון מהעבודה ואילו אצל חסרי המקצוע ו"העובדים הפשוטים" התלוננו 80% מהמשיבים על רוטינה, שעמום וחוסר אתגר בעבודה. מכאן ההכרה הגוברת בצורך המתמיד של למידה והכשרה גם בתוך ובמהלך תקופת העבודה.

בטיחות בעבודה

סקר של המגזין MH&Lמתייחס  לבעיות ומחדלי בטיחות במתקני אחסון ואיסוף ברחבי ארה"ב ומצביע על סיכונים בכל החוליות המרכיבות את שרשרת האספקה. מובאים נתונים של רשות הבטיחות והבריאות של משרד העבודה האמריקאי (OSHA) המסכמים 32 אלף פעולות בקרה של מתקני אחסון ועבודה. הדו"ח מציין, בין היתר, כי מדי שנה  נהרגים כ- 4,500 עובדים במתקני המערכת הלוגיסטית וכ-3 מיליון נפצעים, מה שגורם נזק חמור למפעלים עצמם ולמשק האמריקאי.

"כבדהו וחשדהו"

סקר MH&Lמתייחס גם לתופעות של שחיתות וחוסר שקיפות בתחומי כלכלה וסחר במדינות שונות ומציין כי "למרות חוקים ואיסורים שקיימים בתחומי הונאות, שוחד וכד', אין הקפדה על שמירת טוהר המידות במסחר, רכש ואספקה ויש תמיד לבחון היטב עסקאות וקשרים בבחינת "כבדהו וחשדהו".

בראש הרשימה של המדינות בעלות מסחר סדיר והגון עומדת דנמרק, שצוינה על ידי ארגון השקיפות העולמי כמדינה ההגונה ביותר, ואילו ארה"ב מדורגת במקום ה- 18.