הממשלה מדברת ואינה עוזרת ללמידה מרחוק

יום א', 4 באוקטובר 2020

 

למרות המחסור בתשתיות ובמחשבים ללמידה מרחוק -  הממשלה מדברת ואינה עוזרת  ללמידה מהבית.

כך מעלה משאל הנהגת ההורים הארצית "המכסה" בעיקר את את האיזורים "העשירים". לא נסקרו איזורי פריפיה בהם המצב גרוע עוד יותר. עד כה למרות פניות ועדת החינוך של הכנסת הממשל ההתעלמה למעשה מכל הפניות לסיוע הדרכתי, מקצועי ואף כספי בנושאי הלמידה מרחוק

33% מהמשיבים ענו שאין בבית מספיק מכשירי קצה ללמידה במקביל, 10% ענו שתשתית האינטרנט לא עומדת בעומס. רק 1% מההורים השיבו שאין תשתית אינטרנט בכלל. הסיבה לכך היא כמובן שהיעדר תשתית אינטרנט מונע מרוב המשיבים לענות על השאלון.

המשאל - החלקי כאמור -  העלה כי 71% מהוריים חושבים שהלמידה מרחוק בגנים אינה יעילה, ו-58% חושבים שאינה נותנת לילדים בגנים מענה ריגשי. התוצאות גרועות פחות בכיתות א-ב: 40% חושבים שהלמידה מרחוק אינה יעילה ואינה נותנת מענה ריגשי.

מכיתה ז' ומעלה פחות מ-30% מההורים חושבים שהלמידה מרחוק אינה יעילה, אבל חלק ניכר מהיתר חושבים שהיא יעילה חלקית. רק כחצי (53%) מתלמידי כיתות ה'-ו' מקבלים שלוש שעות למידה מקוונת בזמן אמת.

יותר מ-70% מההורים העידו על צורך משמעותי במעורבות שלהם בתפעול המערכת כאשר התלמידים בגילאי הגן והיסודי, מה שאומר שהלמידה בעצם תלויה בנוכחות שלהם. 30% ענו שהפעלת המערכת מחייבת מעורבות שלהם בעל יסודי.

סגנית יו"ר הנהגת ההורים הראצית צופית גולן, אמרה ש"אם החלטתם להשבית את הלימודים, תשביתו הכל, תדאגו לנו ולמעסיקים שלנו לפיצוי ותשמרו לנו על מקומות העבודה. אי אפשר גם לעבוד וגם לדאוג שהילדים ילמדו מהבית. זה פשוט לא עובד".

כאמור, עד כה למרות פניות ועדת החינוך של הכנסת הממשל ההתעלמה למעשה מכל הפניות לסיוע הדרכתי, מקצועי ואף כספי בנושאי הלמידה מרחוק.