מאבק על מעמד הנשים בהיי-טק

יום ג', 8 בספטמבר 2020

 

"איום" לא שגרתי על "שלטון הגברים בהיי-טק".

אורית אלפרוביץ (מימין) וענבל פולק (בתמונה)  מייסדות ניאומי, מועדון השקעות בהייטק על טהרת נשים, רוצות לשנות את כללי המשחק הגבריים בענף.

הנימוק: “באמצעות המועדון והכסף שאנחנו שמות נביא לשוויון מגדרי ונגרום לשוק להבין שגיוון הוא דבר חשוב שמתחיל בזהות המשקיעים”

 

"נמאס לנו להיות הנשים היחידות בחדר", אומרת אורית אלפרוביץ מנכ”לית ניאומי (Neomi), מועדון השקעות בהייטק שהקימה את ניאומי יחד עם ענבל פולק מנהלת ההשקעות של המועדון. 

 

שתיהן הגיעו עם ניסיון משוק ההון, אלפרוביץ שימשה כיועצת משפטית של גופים פיננסיים והיום עובדת בעיקר עם בית ההשקעות של משפחת רוטשילד בישראל, ואילו פולק מתמחה בנכסים מנוהלים, ועבדה בין השאר עם פרופ? יוג’ין קנדל ואלטשולר שחם.

 

כדוגמה למצב הגרוע לגבי שילוב נשים בהיי-טק מציינות היוזמות  כי כיום יש  תקרת זכוכית בצה"ל: המחסור בנשים בהייטק מתחיל ב-8200

ולכל אורך הקריירה עדיין קיימים פערי שכר ואי-שוויון והנשים רצויות פחות. 

 

ניאומי הוקמה במטרה מוצהרת להכניס עוד נשים לתחום ההשקעות, אבל לא רק "על הנייר" אלא כדרך לגרום להן להיות מעורבות ופעילות. "לאורך כל הקריירה שלנו נפגשנו עם מנהלות קרנות שאפשר למנות על כף יד אחת - בתחום הזה 95% הם גברים", מפרטת פולק.

 

לפני שהקימו את המועדון פולק ואלפרוביץ ביקשו לבדוק אם היעדר נשים משקיעות מחלחל ומשפיע גם על החברות עצמן: "גילינו שיש לכך השפעה ישירה", מספרת פולק, "במיוחד בחברות סטארט-אפ, כשההליך הראשוני למימון הוא מאנג'לים והם בוחרים להשקיע במי שדומה להם או במוצר שנראה להם שהם ישתמשו בו, אפילו ברמה האישית.

באנו מאוד מוכנות ובכל זאת הופתענו מהמספרים: רק כ-2% מכל כספי ההון סיכון מגיעים לנשים יזמות".