חוקרים את היקף הנזקים והסיכונים עקב החדירה למיקרוסופט

יום א', 7 במרץ 2021
 
חברת מיקרוסופט מדווחת שהיא פועלת עם סוכנויות ממשלה וחברות אבטחת מידע כדי לסייע ללקוחות שנפגעו מהפריצה לתוכנת המייל. למרות האזהרות והצורך בהגנה מדווחת חברת הידיעות רויטרס שרק 10% מהארגונים שנפגעו התקינו את התיקונים הנדרשים .
 
 
עתה מתברר שיותר מ-20 אלף ארגונים בארה"ב נמצאים בסכנה עקב הפירצה שתוקנה רק לאחרונה לתוכנת המייל של מיקרוסופט,
בינתיים נמסר כי הפריצה למייל איננה הסיכון היחיד עמו מתמדדת מיקרוספט  .
לדברי החברה - האקרים סינים מנצלים חולשות אבטחה בשרתי Exchange.
 
ועתה על פי מסמכים מהחקירה המתנהלת. מאות אלפי ארגונים באסיה ואירופה הושפעו גם כן. הפרצות בחברת רבות לא נחסמו, למרות תיקוני חירום שנעשו על ידי מיקרוסופט.
 
החברה, שבתחילה אמרה שהפריצות הן "מוגבלות וממוקדות", סירבה להגיב על היקף הבעיה  והיא פועלת עם סוכנויות ממשלה וחברות אבטחת מידע כדי לספק סיוע ללקוחותיה. מיקרוסופט מסרה ש"הלקוחות שהושפעו צריכים לפנות לצוותי התמיכה שלנו להמשך סיוע".
 
אלה  שנפגעו מהפריצה הם כנראה משתמשי גרסאות הווב של אימייל אאוטלוק, המותקנות על מחשביהם. כמו כן נראה שהפריצה פסחה על חברות גדולות וסוכנויות פדרליות. 
מיקרוסופט ופקיד אמריקאי אמרו שגל הפריצה הראשון נעשה על ידי גורם שמגובה על ידי הממשל הסיני. דובר של ממשלת סין אמר שמדינתו אינה עומדת מאחורי המעשים. מה שהחל כהתקפה מבוקרת בשלהי השנה שעברה, נגד מספר מצומצם של מטרות קלאסיות לריגול, צמח בחודש שעבר למתקפה נרחבת.