סימנים שהאטה כלכלית נמשכת תפגע בענפי הי-טק

יום ב', 27 ביולי 2020
אינדיקציה שלילית עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לססטיסטיקה שפורסמו באחרונה והראו כי שיעור המפוטרים בהייטק עלה מ-5% בחודש מאי ל-7.1% בחודש יוני. לפי הערכות, החברות המירו חל"ת בפיטורים קבועים, כנראה מתוך הבנה כי אי הוודאות תמשיך ללוות אותנו בתקופה הקרובה.
 
אולם בסקר שערכו רשות החדשנות ו-IATI בתחילת החודש יש גם נקודות אור - חברות חזרו לגייס עובדים - בחודש מאי האחרון השיבו ב-77% שהן הקפיאו גיוסי עובדים, ושיעורן ירד ל-55%. חברות אמנם מגייסות לאט יותר, אך לפחות יותר מהן מגייסות. 
הסקר, שעסק בסוגיות שקשורות לכוח אדם, למכירות, לגיוסי הון ועוד, כולל גם השוואה לסקר דומה שנערך בחודש מאי. הסקר נערך בקרב 825 חברות, כמחציתן בשלבים מוקדמים, וכ-60% מהן מעסיקות עד עשרה עובדים. כלומר, הוא יותר מכוון לתעשיית הסטארט-אפים, אותן חברות שאמורות להצליח לצמוח ולהיות המעסיקות הגדולות הבאות במשק.
 
סימן השאלה הגדול הוא מה יקרה אם המשבר יימשך בתצורה הנוכחית שלו - 39% מהחברות השיבו שלא יפטרו כלל עובדים, שיפור לעומת הנתון במאי שעמד על 33%.  29% מהחברות השיבו שיפטרו עובדים בתוך 3-1 חודשים, לעומת 32% במאי. השיפור בנתונים יכול להיות תוצאה של גיוסי הון, שנתנו אורך נשימה לחברות, של התאוששות של הלקוחות הגלובליים שלהם, או של פיתוח תהליכי מכירה שמותאמים יותר לעידן הנוכחי. עם זאת, הנתונים הללו עגומים, כי הם מראים כי בהחלט צריך להיערך לפיטורים נרחבים יותר בתעשייה, שבה השכר הוא הגבוה ביותר. הפתרון יכול להגיע מאותן חברות שמגייסות עובדים, אך אלו בוחרות את העובדים בקפידה ומחפשות עובדים בעלי ניסיון ויכולות מקצועיות גבוהות.
 
אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, מסביר את הנתונים: "ההנחה הסבירה לפני חודשיים הייתה שעד עתה אנחנו צפויים לצאת מהמשבר הבריאותי. אולם, המציאות של משבר מתמשך מחייבת את החברות לנקוט בשלב הזה במדיניות מחמירה, הן בנושא גיוס כוח אדם או פיטורין והן בנושא היקף ההשקעות במו"פ וביציאה לפרויקטים חדשים.
 
"נקודת הוודאות הקרובה עבור החברות צפויה להיות בעת השלמת נתוני הרבעון השני, שלאחריה צפויות להתקבל החלטות נוספות. לעומת זאת, קרנות הון הסיכון אשר גייסו את הכסף טרם המשבר, מנצלות את המציאות הנוכחית של ירידה בערך החברות על מנת ללקט הזדמנויות טובות להשקעה במחירים שעשויים להתברר כאטרקטיביים בהמשך".
 
בסקר מופיע נתון מדאיג, דווקא בגלל החשיבות של מו"פ לעתיד התעשייה - 17% מהחברות אמרו שעצרו את תהליכי המו"פ לגמרי, ואילו 52% אמרו שהאטו אותם. 30% מהחברות השיבו כי תהליכי המו"פ לא הושפעו (ו-2% נוספים הם של חברות שלא מפתחות).
 
מכיוון שחלק גדול מהחברות שהשתתפו בסקר הן בשלבים התחלתיים, והן כנראה מתמקדות כעת במו"פ, יכול להיות שהאטה נובעת מחשש שלא יצליחו לגייס הון להמשך הדרך. בגלל אי הוודאות, יזמים ומשקיעים מספרים כי המטרה היא להגיע למצב שהחברה יכולה לשרוד עם הכסף הקיים שלה במשך 24 חודשים, בלי לבצע גיוס הון נוסף. לכן, כמחצית מהחברות שהשתתפו בסקר ענו כי פנו למשקיעים שלהן לצורך גיוס הון - 11% מהחברות כבר גייסו כסף, ב-23% מהחברות המשקיעים עדיין שוקלים את צעדיהם, ו-15% מהחברות קיבלו תשובה שלילית מהמשקיעים שלהן. זאת גם הסיבה לכך שכ-40% מהחברות פנו לרשות החדשנות כדי לקבל מהן מענק (מותנה בתמלוגים).