מכה בכנף: עקב כשל מכירות של המיני אייפון 12 אפל מבטלת הזמנות רכיבים

יום ה', 11 בפברואר 2021
 
לאחר שאפל נענתה לבקשות המשתמשים לייצר אייפון מתקדם בגרסה מוקטנת והשיקה את האייפון 12 מיני באה האכזבה. המכשיר החדש לא מצליח לעמוד בציפיות החברה וכעת היא שוקלת לבטל את קו הייצור עוד ברבעון הקרוב
 
אפל נענתה לקריאה בדמות האייפון 12 מיני שהתווסף לקו המכשירים שהשיקה בספטמבר שעבר. ואולם יכול מאוד להיות שהמכשיר עם המסך בן ה-5.4 אינץ' לא באמת מעורר את העניין לו ציפו. בהתאם לכך הערכות שפורסמו בימים אלה  מציינות שהחברה צפויה אף לבטל את קו הייצור של האייפון 12 מיני כבר מהרבעון השני הקרוב (Q2 2021).
 
ההערכות על ביטול המכשיר מתבססות על שני מקורות עיקריים, נתונים של בנק JPMorgan Chase, ובהם האנליסטים שלו חתכו את צפי הייצור של האייפון 12 ו-12 מיני ב-9 מיליון ו-11 מיליון מכשירים בהתאמה. מספרים נוספים מצביעים על כך שמכירות האייפון 12 מיני מייצגות רק 6% מסך מכירות דגמי האייפונים החדשים.
 
בנוסף אנליסט הבנק וויליאם יאנג הוסיף שעל פי הערכותיו הדרישה למכשירים אלו היא החלשה ביותר מבין כל האייפונים. האנליסטים מתבססים על מקורות בשרשרת האספקה של אפל שמספקים רכיבים לקבלני הייצור שלה בסין והודו.
 
עם זאת אפל כן נהנית ממכירות מצוינות של דגמי הפרימיום ועל פי הערכות IDC, היא שילחה כ-90 מיליון מכשירים במהלך 2020. המספר הטוב ביותר מבין כל יצרניות הסמארטפונים, כולל מובילת הטבלה סמסונג.