מכירות Universal Robots, מפתחת ויצרנית רובוטים קפצו ב-32%

יום ו', 7 במאי 2021
הגידול הרב בביקושים לאוטומציה ורובוטיקה נותן אותותיו בחברות הפעילות בתחום זה.  גידול מרשים במכירות Universal Robots נרשם בתחומים פחות שגרתיים: מעל 500 קובוטים נמכרו לטובת תחזוקה של קווי מתח גבוה ובקרה וניקוי של להבי טורבינות רוח.
 
הרבעון הראשון של 2021 מסמן שנה טובה ל-Universal Robots (UR), ממייסדות ומובילות תחום הקובוטים (רובוטים שיתופיים) בעולם: מנתוני חברת האם Teradyne  עולה כי הכנסות החברה הגיעו ברבעון לסך 66 מיליון דולר – קפיצה של 32% בהשוואה לרבעון הראשון בשנה שעברה. 
 
בשיחה עם המשקיעים שערכו מנהלי Teradyne צויין כי ההתאוששות המהירה והמשמעותית ביותר במכירות החברה נרשמה בסין (המכירות הכפילו עצמן ברבעון) "למרות תחרות עם יצרני קובוטים זולים משמעותית". הם דיווחו גם כי נרשם גידול מרשים במכירות בתחומים פחות שגרתיים מקווי הייצור: מעל 500 קובוטים נמכרו לטובת תחזוקה של קווי מתח גבוה ובקרה וניקוי של להבי טורבינות רוח. 
 
לדברי סאנג'י מהטה, סגן נשיא וסמנכ"ל הכספים של Teradyne, המכירות באירופה ובארה"ב ייצגו מעל 70% מהכנסות החברה בתחומי האוטומציה ברבעון הראשון. "הביקוש לקובוטים של UR ממשיך להשתפר בקצב טוב ככל שהכלכלה העולמית מתאוששת וחברות עסוקות בחזרה לשגרת ייצור. הפתרונות שלנו עונים על המחסור בכח אדם שחווים מפעלים וחברות אחסון בכל העולם". 
 
UR מכרה עד היום מעל 50 אלף קובוטים המשמשים למגוון רחב של שימושים בגופים יצרניים ברחבי הגלובוס. 
 
 
אודות Universal Robots  
Universal Robots נוסדה בשנת 2005 מתוך רצון להנגיש את טכנולוגיית הרובוטים לכל, על ידי פיתוח רובוטים תעשייתיים קטנים, שבטוח לעבוד במחיצתם, ידידותיים למשתמש ובתמחור גמיש. מאז כניסתו לשוק של הרובוט השיתופי הראשון בשנת 2008, החברה מוכרת קובוטים בכל רחבי העולם. החברה, חלק מתאגיד Teradyne, ממוקמת בדנמרק ופעילה במגוון מדינות – כולל ישראל. למידע נוסף: www.universal-robots.com