הסטארט-אפים הזוכים בתחרות XTC ישראל

יום ו', 14 בפברואר 2020
Rewire, Beewise ו- CropX הם הסטארט-אפים שזכו בתחרות Extreme Tech Challenge -XTCי  ישראל. הזוכים הוכרזו על ידי רותי אדר, מנהלת מרכז החדשנות של סמסונג בישראל, במסגרת ועידת המשקיעים העולמית של Ourcrowd שנערכה בירושלים.
 
שלושה הזוכים מישראל עולים כעת לשלב הגמר העולמי שתיערך בפריז ביוני 2020. הסטארט-אפים שיגיעו למקומות הראשונים בתחרות העולמית ייחשפו בפני משקיעים וחברות מהשורה הראשונה, כשהחברות השותפות למיזם (ביניהן Samsung Electronics, בנק סיליקון ואלי, ARM, Cadence, סיסקו, HARMAN, פורד, NXP, ואחרות) יספקו להן משאבים, תמיכה והדרכה למימוש הרעיונות והטכנולוגיות החדשות שפיתחו. 
 
Rewire היא חברת פינטק שמפתחת פלטפורמה בנקאית עבור מהגרי עבודה, המאפשרת להם לקבל מגוון שירותים פיננסיים.  
 
Beewise עושה שימוש בכוורות דבורים רובוטיות הנעזרות בבינה מלאכותית, כדי לגדל דבורים בלי חשש ממחלות ואיומים אחרים, המהווים היום סיכון לאוכלוסיית הדבורים ולכן גם לאספקת המזון העולמית התלויה בדבורים להפריה. 
 
CropX פיתחה טכנולוגיות לאופטימיזציה של תשומות בחקלאות וניהול גידולים חקלאיים על בסיס נתונים הנאספים מחיישני קרקע, בשילוב עם מערכות ניתוח בענן. 
 
XTC הוא ארגון הוא ללא מטרות רווח, שהוקם בשיתוף תוכנית הפיתוח של האו?ם – UNDP. בתחרות הבינלאומית משתתפים יזמים וסטארט-אפים, המעריכים כי בידיהם טכנולוגיות עם התכנות מסחרית וחידושים שיכולים לפתור כמה מהבעיות הגדולות ביותר עימם מתמודדת האנושות ברחבי העולם, כאלה שיוכלו לרתום את כוחה של הטכנולוגיה כדי לבצע שינוי חיובי בסביבה ובקהילות בהן כולנו חיים.