יורם אלדר מונה לתפקיד מנכ"ל הלשכה לטכנולוגיות המידע

יום א', 28 במאי 2017

לשכת טכנולוגיות המידע בישראל הינו ארגון המהווה קורת גג מקצועית וחברתית לכלל אנשי המחשוב והתקשוב בישראל. בימים אלה מחדשת הלשכה את פניה ופועלת להרחבת השירותים המקצועיים הקיימים שלה ועוסקת במקביל בבניית פורטפוליו של שירותים חדשים, שיהיו אטרקטיביים לקהלי היעד הקיימים והחדשים. "אנחנו עושים את כל זאת לטובת קידום מקצועות המחשוב וההיטק בישראל, מעמדם המקצועי, הכלכלי, החברתי והאישי של כלל אנשי קהילת במחשוב וההי-טק בארץ", ציין אלדר. בנוסף בונה הלשכה בימים מגוון שירותים גם עבור תאגידים, חברות וארגונים העוסקים בתחומי המחשוב וההיי-טק בישראל.

אלדר הוא בוגר ממר"ם, בעל תארים ראשון ושני ועו"ד בהשכלתו. הוא ביצע תפקידים בכירים במערך המחשוב הצה"לי ולאחר פרישתו מהצבא ניהל את אגף המחשוב של בנק ירושלים. לפני כשש שנים הוא ייסד והחל לנהל את חברת הייעוץ ומיקור-החוץ Yes-ITעד לרכישתה. בשנה האחרונה מנהל אלדר את Else-IT, שעוסקת בייעוץ ובמתן שירותי ITלארגונים ולחברות בישראל. הוא מביא עימו ניסיון ניהולי ומחשובי רב שנים – בהיותו מנהל בכיר במגזרים הצבאי, הפיננסי-בנקאי והעסקי. יורם יחליף את אילן לוין, שיוצא לדרך חדשה.

בעתיד מתכוונים בלשכה להקים קבוצות עניין בתחומים נוספים, כך שבעלי המקצועות השונים בתחומים שונים יוכלו למצוא בהם עניין ולהיות פעילים – הן בפעילויות הכלליות של הלשכה והן בפעילויות הייעודיות, בקבוצות אלה. אחד המהלכים החדשים בלשכה הוא הקמת קבוצת עניין חדשה (SIG) בתחום תשתיות ה-IT, על מנת לקדם את המקצוענות והעשייה בתחום.

אלדר מסר כי הוא רואה בתפקידו החדש 'אתגר ניהולי ומקצועי ובעל השפעה רבה על קהיליית המחשוב והתקשוב בישראל'. בנוסף ציין כי "הלשכה החלה בתהליך של שינוי דרמתי ובחידוש פניה, על מנת להפוך לקורת גג מקצועית וחברתית עבור כלל אנשי טכנולוגיות המידע בישראל כמו גם לתאגידים, חברות וארגונים העוסקים בתחומי המחשוב והיי-טק השונים. בכדי שהשינוי יהפוך למעשי וממשי, נדרשת חדשנות ויציאה מהקופסה בכל הקשור לעשייה, לפעילות ולשירותים של הלשכה, כך שיביאו ערך משמעותי למקצועני המחשוב והתקשוב בארץ".