יוטיוב תסיר סרטוני אימה ומין

יום א', 12 בנובמבר 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

YouTube הכריזה על מחיקת סרטונים המציגים דמויות טלוויזיה פופולאריות לילדים בסצינות אלימות ומפחידות, לאחר שהתברר שמאות סרטונים מטרידים מופיעים באתר.
 
שירות הווידאו המקוון, שבבעלות גוגל, אמר כי "שימוש לא הולם בדמויות בידור משפחתיות" יוגבל למבוגרים כאשר הם מדווחים על ידי משתמשים.
 
הסורקים מצאו סרטונים מוזרים המתארים דמויות ילדים במצבים חולניים המופיעים ב- YouTube ובאפליקציה לילדים בלבד, YouTube ילדים.
 
הם כללו את פפה חזיר במצבים מפחידים, כמו שתיית אקונומיקה או משיכת שיניים אל רופא השיניים. קטעי וידאו אחרים כוללים קליפים של  דיסני וספיידרמן ועוד  דמויות אחרות של קליפי אנימציה, בעוד  נושאים מינית רמיזות.
 
לפי הכללים החדשים, סרטונים כאלה ייחשבו כבלתי הולמים לגיל, ויוסרו מהאפליקציה 'ילדים של YouTube' ויחסמו ממשתמשים מנותקים או מאנשים מתחת לגיל 18 באתר הראשי.
 
העיתון גרדיאן הבריטי מציין כי YouTube כבר אוסר סרטונים כאלה שמטרתם להרוויח כסף על ידי הפעלת פרסומות לפניהם. "מוקדם יותר השנה עדכנו את המדיניות שלנו כדי להפוך תוכן שמכיל שימוש לא הולם בתווי בידור משפחתיים שאינם כשירים למונטיזציה", אמר מנהל המדיניות של YouTube, ג'וניפר דאנס.
 
"אנו נמצאים בתהליך של יישום מדיניות חדשה שתגביל את התוכן באפליקציה הראשית של YouTube כאשר יסומן. תוכן YouTube מוגבל באופן אוטומטי גם ב-YouTube ילדים. צוות YouTube מורכב מהורים המחויבים לשיפור היישומים שלנו מקבל את זה נכון."
 
המדיניות החדשה תציג תלות יותר במנהלים ובצופים כדי לסמן באופן פעיל סרטונים לא הולמים. עם זאת, ממשיכים להיות חששות שהסרטונים לא ייתפסו, שכן הנושאים המטרידים בסרטונים אינם מופיעים מיד.