גלקסי חדש עומד יפה במבחן

יום א', 10 במאי 2020

 

חברת סמסונג הדרום קוריאנית עושה מאמץ גדול  למכור יותר טלפונים בארה"ב עם גלקסי A51 במחיר 399 דולר. (בישראל כ-2000 שקל). המחיר הזה מביא אותה  לתחרות ישירה עם ה- iPhone SE, אך ישנם המון טלפונים אנדרואידיים אחרים שנמצאים ברמת מחיר מתחת 500 דולר. מה שעושה את ה- A51 שונה הוא תקציב השיווק והשותפויות של סמסונג. המכשיר  זמין ללא נעילה באתר של אמזון וסמסונג, שהוא משמעותי עבור מכשיר סמסונג בינוני, והוא גם נמצא ב- AT&T, Verizon, Sprint ו- Xfinity Mobile.
 
בהשוואה ל- iPhone SE, היתרון העיקרי של ה- A51 הוא המסך שלו, OLED גדול בגודל 6.5 אינץ '. סמסונג אומרת שהטלפון "מדהים" בשלושה מפרטים: מסך, מצלמה וחיי סוללה. 
דברים טובים
מסך OLED נהדר בגודל 6.5 אינץ '
שקע אוזניות
איכות בנייה טובה
דברים רעים
המצלמה אינה משהו מיוחד
חיי הסוללה אינם כפי שהם יכולים להיות
קצת איטי בפעולה
 
בשורה התחתונה -  Galaxy A51 כלל לא נראה או מרגיש כמו טלפון זול. הוא גדול ומושקע היטב. סמסונג אומרת כי החומר ממנו הוא עשוי נקרא "גלסטסטיק",  מרגיש כמעט כמו זכוכית, אבל יש לו גם קצת תחושה חלולה שתוכלו לקבל מפלסטיק.
 
הוא מגיע עם נפח אחסון פנימי של 128 ג'יגה-בייט, הגובל בנדיבות רבה במחיר של 399 דולר. בנוסף, תוכלו להרחיב אותו באמצעות אחסון microSD. יש גם שקע לאוזניות, שהוא הכללה מבורכת בכל נקודת מחיר.
 
החלק המבוקש  ב- Galaxy A51 הוא המסך. זה פשוט OLED עשוי בגודל 6.5 אינץ ', בהיר אפילו באור שמש. אם אתם מחפשים טכנולוגיות מסך מתקדמות - כמו צבעים שמתאימים לאור הסביבה, שיעורי רענון גבוהים או אפילו רזולוציה סופר גבוהה - בגודל 1080 על 2400  פיקסלים, יש מציאות טובות יותר.
 
הדבר הבולט מתחת למסך הוא חיישן טביעות אצבע אופטי.  אבל זה הוא איטי.
 
בארצות הברית, הטלפונים המוכרים ביותר של סמסונג משתמשים במעבדי Qualcomm, אך A51 משתמשת במעבד Exynos 9611 של סמסונג, שבב בינוני שאינו מתמודד עם המשימה להפוך את הטלפון הזה לתחושה. לאפליקציות לוקח זמן רב לטעינה - במיוחד אם הם לא נפתחו לאחרונה ולכן הם כבר לא פעילים ב- 4GB של RAM.
 
כאמור, יצרני טלפון שונים צריכים לבחור את סדרי העדיפויות שלהם בטלפונים הפחות יקרים האלה. אפל, למשל, שמרה על גוף האייפון 8 הישן  עם המסך הקטן יותר והקווים המסיביים שלו עבור ה- iPhone SE, אך היא הכניסה לו מעבד נייד המהיר ביותר שקיים: ה- A13 Bionic. סמסונג בחרה אחרת.
 
חיי הסוללה בסדר, אבל זה לא ממש משכנע בטענת סמסונג כי היא "לאורך זמן". 
 
לבסוף יש את מערכת המצלמות, המורכבת ממספר עדשות גדול מהנדרש. העדשה הראשית כוללת חיישן 48 מגה-פיקסל הקובע כברירת מחדל תמונות של 12 מגה-פיקסל. התמונות הללו הן כמו כמעט בכל מצלמה בימינו, מספיק טובות בתאורה טובה.